Na skróty
Money.plGospodarkaWiadomości gospodarczeKongres PiS wkrótce w Warszawie
2014-01-29 14:31

Kongres PiS wkrótce w Warszawie

Kongres PiS wkrótce w Warszawie
[fot: Witold Rozbicki/REPORTER]

Programowy kongres PiS odbędzie się 15 lutego w Warszawie - poinformował w środę szef Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński.

Jak podkreślił Brudziński, to drugie posiedzenie IV kongresu PiS; do Warszawy ma przyjechać ponad 1200 delegatów. Spotkanie odbędzie się w jednej z dużych hal w stolicy.

Według wcześniejszych informacji lutowy kongres ma zaowocować przyjęciem nowego programu partii. - Nie jestem członkiem zespołu opracowującego założenia programowe, więc nie znam jego szczegółów. Najpierw także z proponowanym programem powinni zapoznać się delegaci - powiedział poseł.

Według niego nie będzie to programem wyborczy, pisany pod jedne czy drugie wybory. - To ma być program, który ma być realizowany po objęciu władzy przez PiS, a realnie taka możliwość nastąpi dopiero w roku 2015 - zaznaczył Brudziński.

Giełda na żywo

Edison wycenia akcje Selvity

Firma analityczna wycenia spółkę na 250 mln złotych.

Giełda na żywo

Coraz mocniejsze wzrosty na giełdach. Tym razem GPW...

Kupujący na europejskich giełdach nie zwalniają tempa. Tym razem z...

W jego ocenie, program, który przyjmą delegaci kongresu, powinien być w miarę otwarty, by można było wprowadzać do niego zmiany, np. w zależności od zaistniałej sytuacji gospodarczej.

Jak informowano wcześniej, materiał przygotowywany na kongres przez zespoły robocze złożone z posłów PiS specjalizujących się w różnych dziedzinach opracuje kilku polityków, w tym prezes Jarosław Kaczyński.

Według wcześniejszych informacji PAP, PiS zaproponuje m.in. likwidację gimnazjów i NFZ, powrót do 22-proc. stawki VAT, wprowadzenie podatku bankowego i podatku dla hipermarketów, zmiany w strukturze ministerstw.

Zamierza też przywrócić i umocnić stanowisko ministra-koordynatora ds. służb specjalnych, zakłada ponowne włączenie administracji do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Elementem programu gospodarczego PiS jest Narodowy Program Zatrudnienia (projekt ustawy został odrzucony w Sejmie).

PiS proponuje ponadto zmiany w systemie emerytalnym, m.in. odejście od reformy wydłużającej wiek emerytalny do 67 lat. W programie zdrowotnym PiS zakłada, że docelowo nakłady na służbę zdrowia powinny wynieść 6 proc. PKB.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi:kaczyński, program wyborczy
Zobacz więcej:Kongres PiS
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl
Najpopularniejsze