wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Brexit. Polska chce na tym ugrać 30 tysięcy nowych miejsc pracy

Brexit. Polska chce na tym ugrać 30 tysięcy nowych miejsc pracy

Fot. Bartosz KRUPA/EAST NEWS

Polska chce przejąć tysiące miejsc pracy, utrzymywanych w Wielkiej Brytanii przez międzynarodowe instytucje finansowe, które mogą uciec z Wysp po Brexicie. Wicepremier Mateusz Morawiecki zachęca do przeprowadzki do kraju nad Wisłą banki Goldman Sachs i HSBC - pisze agencja Bloomberga.

Polska chciałaby, aby firmy z londyńskiego City przeprowadziły do nas swoje zaplecza. Morawiecki mówi w rozmowie z agencją, że negocjacje rządu z Goldman Sachs i HSBC "idą dobrze". Dodaje, że docelowo Polska chciałaby ugrać na Brexicie 30 tysięcy nowych miejsc pracy, głównie w branży finansowej i informatycznej.

Według wicepremiera Polska proponuje zdroworozsądkową alternatywę dla dwóch skrajnych pomysłów na Unię, które rozrywają teraz Wspólnotę: eurosceptycyzmu spod znaku Marine Le Pen i forsowania dalszej integracji postulowanego przez "technokratów". A to może przyciągnąć międzynarodowe koncerny.

W rozmowie z agencją Morawiecki chwali się też niedawno podpisaną umową z koncernem Daimler, który za 500 milionów euro wybuduje pod Jaworem fabrykę silników. Wspomina też, że nad zwiększeniem produkcji w Polsce myśli Volkswagen i że niedługo rząd będzie mógł zapowiedzieć kolejną inwestycją zagraniczną w naszym kraju.

Czytaj także
Polecane galerie
LOLO
2017-02-16 21:40
Mam kilka pytan: co sie stało z rybołowstwem dalekomorskim,stoczniami,hutnictwem,przemysłem elektromaszynowym.cementowniami,dlaczego niema POLSKIEJ GOSPODARKI
Peter666
2017-02-15 09:50
Fotomontaż zazwyczaj pisze się Ż, pozdr9
bogdan19734
2017-02-15 08:24
To dlaczego skoro tak dobrze w Polsce jest ludzie wyjezdzają Można kilka razy w ciągu 10 lat przewracać wszystko do góry nogami ,i zaczynać wszystko od nowa?
Pokaż wszystkie komentarze (16)