Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Izabela Trzaska
|

Nowy abonament RTV. Żakowski: to podatek sprawiedliwy

52
Podziel się:

Czy wszyscy Polacy powinni płacić abonament RTV i czy to jest sprawiedliwy podatek? - Tak, ale pod warunkiem, że telewizja publiczna jest publiczna nie partyjna - mówi w @DDWP Jacek Żakowski.

Nowy abonament RTV. Żakowski: to podatek sprawiedliwy
(© manaemedia - Fotolia)

Czy wszyscy Polacy powinni płacić abonament RTV i czy to jest sprawiedliwy podatek? - Tak, ale pod warunkiem, że telewizja publiczna jest publiczna, a nie partyjna - mówi w #DDWP Jacek Żakowski.

Sejm zajmie się w czwartek dwoma projektami ustawy o nowym abonamencie RTV. Celem rządowego projektu nowelizacji ustawy o opłatach abonamentowych oraz ustawy o radiofonii i telewizji jest uszczelnienie systemu poboru abonamentu radiowo-telewizyjnego. Poprawa poboru opłat abonamentowych ma nastąpić dzięki włączeniu dostawców telewizji płatnej (operatorów sieci kablowych i platform satelitarnych) do procesu rejestracji odbiorników oraz identyfikacji ich użytkowników.

Projekt przewiduje, że czynności związane z rejestracją odbiorników, poborem opłat, kontrolą abonamentową i weryfikowaniem zwolnień realizowane będą nadal przez Pocztę Polską. Projekt zakłada też, że Poczta Polska będzie mogła skierować do dostawców usług telewizji płatnej zapytanie dotyczące poszczególnych klientów, by ustalić obowiązek zarejestrowania przez nich odbiornika.

- Jak ludzie będą czuli, że telewizja publiczna jest dla nich, a nie dla Tuska czy Kaczyńskiego, to będą płacili - stwierdził w porannym programie #DDWP Jacek Żakowski.

Na pytanie, czy to podatek sprawiedliwy, odpowiedział: - Tak, ale pod warunkiem, że telewizja publiczna jest publiczna, a nie partyjna.

wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(52)
WYRÓŻNIONE
wolnosc
9 lat temu
nie będę płacił za coś czego nie używam..
Michał
9 lat temu
Powiedzcie w czym problem by zrobić pakiet na kanały TVP. Chcesz oglądać 1, 2 płać tak samo jak za HBO itp. Sam mam telepudło tylko do konsoli. W TVP nie ma interesujących dla mnie programów a na komercyjnych reklamy są przerwane filmem. I dlaczego mam płacić za coś czego nie używam. To tak samo gdyby teraz ktoś mi kazał wykupić karnet basen/siłownię na który nie chodzę wmawiajac mi że przecież mogę bo nikt mi nie zabrania.
jarosław
9 lat temu
oglądam tylko hbo za które płacę ze swoich, prywatnych pieniędzy i nie będę łożył na drogie samochody panów i pań z telewizji, bez jaj
...
Następna strona