Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Petrostil ma wyłączność na negocjacje w sprawie zakupu Naftobazy

0
Podziel się:

Petrostil BV otrzymał od 22 kwietnia do 20 lipca wyłączność na negocjacje w sprawie zakupu Naftobazy Sp z.o o. Petrostil należy do światowego lidera w magazynowaniu i transporcie produktów naftowych, chemicznych i gazowych, firmy Koninklijke Vopak NV.

Petrostil BV otrzymał od 22 kwietnia do 20 lipca wyłączność na negocjacje w sprawie zakupu Naftobazy Sp z.o o. - poinformowała Nafta Polska w piątkowym komunikacie.

"W dniu 17 kwietnia 2003 roku zarząd Nafty Polskiej podjął uchwałę o dopuszczeniu firmy Petrostil BV, na zasadach wyłączności, do dalszego etapu prywatyzacji Naftobaz" - podano.

"Wyłączność została udzielona na okres 90 dni, tj. od 22 kwietnia do 20 lipca 2003 roku" - dodano.

Nafta Polska poinformowała, że w ramach udzielonej wyłączności inwestor będzie mógł m.in. powtórnie zbadać dokumenty spółki i przeprowadzić rozmowy z jej pracownikami, wynegocjować zapisy umowy sprzedaży udziałów Naftobazy oraz przeprowadzić rozmowy z przedstawicielami załogi na temat pakietu socjalnego.

Petrostil należy do światowego lidera w magazynowaniu i transporcie produktów naftowych, chemicznych i gazowych, firmy Koninklijke Vopak NV.

Vopak posiada 20 proc. udział w rynku pojemności składowych na świecie. Firma zarządza 66 terminalami w 26 krajach. Łączna pojemność posiadanych zbiorników wynosi 19,4 mln m sześć.

Vopak ma flotę 220 tankowców pełnomorskich, 110 barek rzecznych i 33 tankowce do przewozu gazu. Na całym świecie zatrudnia ponad 4.000 pracowników.

W grudniu ubiegłego w odpowiedzi na memorandum informacyjne Nafta Polska otrzymała cztery oferty wstępne na zakup od 51 do 65 proc. udziałów w spółce Naftobazy.

Pod koniec stycznia cztery firmy zostały dopuszczone badania Naftobazy, która zajmuje główną pozycję w branży magazynowania i przeładunku produktów ropopochodnych z udziałem w rynku wynoszącym około 58 proc.

W marcu NP otrzymała dwie wiążące oferty na zakup Naftobaz.

W rządowej strategii dla przemysłu naftowego w Polsce napisano, że inwestor branżowy spółki Naftobazy będzie musiał przeznaczyć około 200 mln USD na program inwestycyjny.

Zysk netto Naftobaz na koniec 2002 roku spadł o 0,6 proc., do 15,5 mln zł, a przychody spółki spadły o 2,2 proc. do 204,6 mln zł.

wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)