Na skróty
  • WAŻNE
  • Donald Tusk prezydentem Europy!
Money.plGospodarkaWiadomości gospodarczePoparcie dla partii. PO prawie dogoniła PiS. Kto jeszcze do parlamentu?
2014-03-07 14:49

Poparcie dla partii. PO prawie dogoniła PiS. Kto jeszcze do parlamentu?

Poparcie dla partii. PO prawie dogoniła PiS. Kto jeszcze do parlamentu?
[fot: Witold Rozbicki/Reporter]

Gdyby wybory parlamentarne zostały zorganizowane w ten weekend, Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na 30 proc. głosów, a Platforma Obywatelska na 29 procent - wynika z najnowszego sondażu poparcia Millward Brown dla TVN24. W Sejmie nie starczyłoby miejsca ani dla Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry, ani dla Polski Razem Jarosława Gowina. Próg wyborczy przekroczyłaby za to partia Janusza Korwin-Mikke.

Przewaga PiS-u nad PO stopniała do zaledwie jednego procenta. To oznacza, że skala poparcia dla partii Donalda Tuska zwiększyła się aż o 6 proc., a dla partii Jarosława Kaczyńskiego spadła o jeden procent.

Do Sejmu weszłyby też SLD (7 proc.), Twój Ruch Janusza Palikota (6 proc.), a także - z pięcioprocentowym poparciem - PSL i Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke. Solidarna Polska i Polska Razem zyskałyby tylko po 2 proc.

Udział w wyborach zadeklarowało 48 proc. pytanych, 29 proc. powiedziało, że do wyborów na pewno nie pójdzie.

Czytaj więcej w Money.pl


(TS)
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl


czy to wybory do Dumy......

rywert / 83.22.202.* / 2014-03-07 21:59
jezeli tak to dlaczego nie uwzgledniono Palikota i SLD.? To oszustwo!

Re: Poparcie dla partii. PO prawie dogoniła PiS. Kto jeszcze do parlamentu?

dgen / 2014-03-07 18:46 / Tysiącznik na forum
Obszerna literatura z zakresu nauk politycznych obszernie opisuje nowożytne reżimy i cechy je charakteryzujące.
Co ciekawe okazuje się, że wystarczy ok. 20% poparcia i dodatkowo wsparcie wpływowych środowisk aby można było rządzić "w nieskończoność" - Historia zna takie przypadki chociażby z włoch i meksyku.
Do takiego modelu dąży PO, która z partii liberalnej powoli przeistoczyła się w bezideową zbieraninę, partię władzy . No bo czy ktoś zna oficjalne stanowisko tej partii w np. w sprawie aborcji, związków partnerskich a nawet podatków ?
Oczywiste jest , że obecna władza ma się dobrze m.in. dzięki wsparciu "zaprzyjaźnionych mediów" czy przychylności trybunału konstytucyjnego (wg senatora rulewskiego z PO). rozdmuchuje sie aferę posła hofmana, który nie wpłacił do usk 2.000 (dwa tysiące pln ) podatku od pożyczki a przemilcza raport NIK o zmarnotrawieniu 15 mld (miliardów ) zł.
Ponadto w żadnym nowoczesnym europejskim kraju nie ma tyle wpływowych i bezkarnych kast, które czerpią wymierne korzyści z bałaganu panującego w kraju (lekarze, sędziowie, prokuratorzy.....).
Dodać należy, że o ile w rozwiniętych, demokratycznych państwach wszystkie szanujące się media pełnią krytyczną rolę wobec rządzących, to w Polsce tzw. wiodące media wciąż skupiają się na obrzydzaniu obywatelom opozycji(czy ktoś np. słyszał pytania dziennikarzy główego nurtu o obiecane laptopy dla uczniów albo o wspomniany raport NIK wskazujący , że rząd tuska zmarnotrawił 15 mld zł ?).
Kolejną grupę popierająca PO stanowią ludzie kiedyś nazywani "młodzi, wykształceni....". Tak naprawdę, to społeczność słabo wykształconych ludzi łykających teksty typu: "podwyżka vat na żywność zmniejszy jej ceny" - autorstwa niejakiego jacka rostowskiego. Weryfikacja umiejętności tej grupy są na bieżąco weryfikowane na angielskich zmywakach i niemieckich budowach. Oni i tak zawsze będą przekonani, że głosując na PO zapewnią sobie miejsce wśród elity narodu .
reasumując, mamy obecnie do czynienia ze zjawiskiem "reżimu medialnego" typu elitarystycznego.

Re: Poparcie dla partii. PO prawie dogoniła PiS. Kto jeszcze do parlamentu?

debos / 83.6.50.* / 2014-03-07 18:03
Do wyborów jeszcze dwa lata. Do tego czasu poparcie dla PO wzrośnie do ponad 40%. To oczywiste bo nie ma dobrej alternatywy dla PO. Religię smoleńską można, a nawet lepiej jak będzie odprawiana bez udziału w rządzie. Tak z 5% dla wiernych powinno starczyć. Tyle maksymalnie w cywilizowanym kraju poszukiwacze trotylu powinni mieć.
crystaldragon / 83.4.148.* / 2014-03-08 00:39
Proponuje Kongres Nowej prawicy to jedyna alternatywa pis,po,sld,tw to jedno i to samo reprezentują te same socjalistyczne poglady na gospodarkę. I te poglądy powodują biedotę i bezrobocie.

KNP opowiada się za Wolnym rynek, niskimi podatki, zmniejszeniem biurokracji, legalizacja broni i kary śmierci, zwiększenie wolności gospodarczej
debos / 83.6.50.* / 2014-03-08 07:39

KNP opowiada się za Wolnym rynek, niskimi podatki, zmniejszeniem biurokracji, legalizacja broni i kary śmierci, zwiększenie wolności gospodarczej

Wolny rynek i wolność gospodarcza jest. Korzystam z niej więc wiem co piszę. Biurokracji nikt nie zmniejszy. Biurokracja będzie się rozrastać bo im bardziej rozwinięty kraj tym więcej potrzeba urzędników do obsługi ludzi. Parafrazując " Praw fizyki pan nie zmienisz...".
Podatki można zmniejszać jak można a podnosić jak trzeba. A ich wysokość, która w Polsce nie jest relatywnie wielka wynika z bilansu a nie tego co komu się głowie ulęgnie. Więc prosiłbym o bilans, wyliczenia bo tak to tylko słowa.
Na temat kary śmierci i legalizacji broni w kraju który na drodze ewolucji i humanizacji jest w okolicach XXIw. w ogóle nie warto głowy zawracać. Reasumując tak sformułowany program w wersji papierowej jest zwykłym świstkiem który trzeba potraktować jako surowiec wtórny więc wrzucić do pojemnika z napisem "papier"
Konkluzja jest w związku z tym taka. Nadal twierdzę, że dla PO nie ma lepszej alternatywy. Twoja propozycja jest niepoważna.
sigmunt / 83.22.202.* / 2014-03-07 22:01
to mistyfikacja polskich faszystów

Premier Tusk jest polityczną Panią Dulską, a prezes Kaczyński jest politycznym Jakubem Szelą.

Pro-Kontra / 109.241.196.* / 2014-03-07 16:36
Głosowanie na kołtuńską Sitwę PO czy na warcholskie Bractwo PiS jest szkodliwe dla Polski i Polaków. Obie te partie są siebie warte, obie są zacofane mentalnie i obie sieją nienawiść pomiędzy Polakami. Dzięki nim staliśmy się europejskim skansenem pod względem światopoglądowym i ekspozyturą Państwa Watykańskiego.

Pro-Kontra

Ale manipulacja HAHAHAHA

Qwq / 87.207.250.* / 2014-03-07 16:25
SLD 7%? chyba im zgubiło sie 10%.

LOL

Re: Poparcie dla partii. PO prawie dogoniło PiS. Kto jeszcze do parlamentu?

GRZESIEKGALICJA / 2014-03-07 15:49
Już nikt nie pamięta amber afer pło???
debos / 83.6.50.* / 2014-03-07 17:57

Już nikt nie pamięta amber afer pło???

Przesadzasz. Ci co zanieśli własne pieniądze cwaniakom tylko dlatego, że ci obiecali im cuda będą zawsze pamiętać. Reszta nie musi. Chyba, że ku przestrodze. Amber to nie jest sprawa narodowa. To jest tylko sprawa tych naiwniaków co ich uwierały pieniądze. To już ich nie uwierają. Mają spokój.

Re: Poparcie dla partii. PO prawie dogoniło PiS. Kto jeszcze do parlamentu?

GRZESIEKGALICJA / 2014-03-07 15:44
Platfusy po ostatniej zmobilizowanej propagandzie tvn mogły trochę nadgonić, ale na pewno nie tyle. PiS i tylko PiS!! :)

Re: Poparcie dla partii. PO prawie dogoniło PiS. Kto jeszcze do parlamentu?

Inigrant / 195.212.29.* / 2014-03-07 15:41
jak PIS dostanie wiekszosc to polska zniknie z map swiata, bo kaczor sprzeda ja szybciej niz Tfusk...
sigmunt / 83.22.202.* / 2014-03-07 22:04
powinna wejsc ; Beata Sawicka, Miro, Zbyszek Chlebowski, Jozef Bąk,Nowa(zearek) i inni .Maja doswidzcenie
233085 / 83.7.173.* / 2014-03-07 16:14
Oj tak będzie .Jak Pis by rządził to po nas.Myśle że do tego nie dojdzie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Re: Poparcie dla partii. PO prawie dogoniło PiS. Kto jeszcze do parlamentu?

polkot1 / 2014-03-07 15:35
No... rano PO miało 25% poparcia... w tym tempie do wieczora będzie miało 120% nie ma zmiłuj :)