Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Premier o gospodarce. Plan będzie zrealizowany

0
Podziel się:

Według premiera wzrost gospodarczy w drugiej połowie roku nie będzie odbiegał od zakładanego 2,5 procent. Rząd będzie też walczył o utrzymanie deficytu na poziomie 3 procent.

Premier o gospodarce. Plan będzie zrealizowany
(Grzegorz Rogiński/KPRM)

Według premiera Donalda Tuska, wzrost gospodarczy w drugiej połowie roku nie będzie odbiegał od zakładanego 2,5 procent. Rząd będzie też walczył o utrzymanie deficytu na poziomie 3 procent.

Premier przyznał podczas konferencji prasowej, że pogorszenie sytuacji w drugiej połowie roku może spowodować utratę miejsc pracy.

-_ Dla nas rzeczą kluczową, o tym będzie też tak zwane drugie expose, ta druga informacja, będą działania, które będą mogły wpływać pobudzająco na gospodarkę i na rynek pracy _ - powiedział Donald Tusk.

Według Donalda Tuska, rząd raczej nie podejmie działań, mogących doprowadzić do rozluźnienia dyscypliny finansowej, której celem jest zmniejszenie deficytu budżetowego.

Premier przyznał, że gdyby sytuacja gospodarcza pogorszyła się, zmalały wpływy z podatków, osiągnięcie deficytu na oczekiwanym poziomie 3 procent może się okazać trudne. Zapewnił, że rząd nie zamierza z tego planu rezygnować.

- _ Będziemy cały czas, tak jak od początku naszych rządów, czyli od pięciu lat, szukali takiej dynamicznej równowagi, między potrzebą jaką jest wzrost, bo za tym idą nowe miejsca pracy, i równocześnie postępującą stabilnością, czy konsolidacją finansową, czyli zmniejszaniem deficytu, a w konsekwencji także długu. Jeśli się okaże, że będziemy musieli na rzecz wzrostu zweryfikować swoje oczekiwania co do wysokości deficytu, to będziemy o tym rozmawiali, ale nie podejmiemy działań, które mogłyby ten deficyt zwiększyć _- zapowiedział premier.

Premier ma przedstawić Sejmowi informację o działaniach, które będą pobudzać gospodarkę i rynek pracy we wrześniu.

Czytaj więcej w Money.pl
Były minister finansów chwali rząd za budżet Dariusz Rosati uważa, że mimo kryzysu w strefie euro w 2011 r. stan polskich finansów publicznych uległ poprawie.
Nie dostaną obiecanych miliardów? Dziś decyzja Węgry wstrzymały oddech. Komisja Europejska nie żartuje.
Rostowski pisze list. Obiecuje, że Polska da radę Minister finansów tłumaczy Komisji Europejskiej, dlaczego, mimo wprowadzenia zmian, deficyt na koniec 2011 r. wyniesie 5,6 proc. PKB
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)