Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Tarcza antyrakietowa. Putin żąda gwarancji

0
Podziel się:

Wydany przez prezydenta Władimira Putina dekret w sprawie rosyjskiej polityki zagranicznej postuluje dążenie do strategicznych stosunków z USA. Ponadto domaga się uzyskania od nich trwałych gwarancji, że tarcza antyrakietowa nie będzie skierowana przeciwko Rosji.

Tarcza antyrakietowa. Putin żąda gwarancji
(PAP/EPA/YANA LAPIKOVA / RIA NOVOSTI)

Wydany przez prezydenta Władimira Putina dekret w sprawie rosyjskiej polityki zagranicznej postuluje dążenie do _ strategicznych _ stosunków z USA. Ponadto domaga się uzyskania od nich trwałych gwarancji, że tarcza antyrakietowa nie będzie skierowana przeciwko Rosji.

Jak głosi dekret, należy _ konsekwentnie bronić rosyjskiego podejścia w kwestii utworzenia globalnego systemu obrony przeciwrakietowej Stanów Zjednoczonych, starając się o uzyskanie trwałych gwarancji, że nie będzie ona skierowana przeciwko rosyjskim siłom odstraszania nuklearnego _.

Ponadto w stosunkach z USA należy _ podążać kursem służącym podtrzymywaniu stabilnego i przewidywalnego współdziałania zgodnie z zasadami równouprawnienia, nieingerowania w sprawy wewnętrzne i poszanowania wzajemnych interesów, starając się o podniesienie współpracy dwustronnej na autentycznie strategiczny poziom _ - czytamy w dekrecie.

Dokument ten Putin podpisał w kilka godzin po rozpoczęciu swej sześcioletniej kadencji prezydenckiej.

Czytaj więcej w Money.pl
Trwa spór o rakiety. Dyskutuje już 50 krajów Strona rosyjska chce pokazać, jakie zagrożenie niesie w sobie zaproponowany przez USA wariant systemu obrony przeciwrakietowej w Europie.
Przetestowali tarczę antyrakietową. Wynik? Na majowym szczycie Sojuszu Północnoatlantyckiego w Chicago ma zostać ogłoszona wstępna gotowość bojowa systemu obrony przeciwrakietowej NATO.
Tajny układ USA-Rosja? Obama prosił o czas Stany Zjednoczone nie planują żadnych tajnych porozumień z Rosją w kwestii tarczy antyrakietowej w Europie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)