Na skróty
  • WAŻNE:
Money.plGospodarkaWiadomości gospodarczeUNICEF apeluje. Miliony dzieci potrzebują pomocy
2014-02-24 06:20

UNICEF apeluje. Miliony dzieci potrzebują pomocy

UNICEF apeluje. Miliony dzieci potrzebują pomocy
[fot: Polaris Images/East News]

Około 59 milionów dzieci na całym świecie w 50 krajach dotkniętych kryzysem humanitarnym pilnie potrzebuje pomocy ratującej życie - alarmuje UNICEF, kierując do społeczności międzynarodowej największy w swojej historii apel o pomoc.

UNICEF obliczył, że w bieżącym roku potrzebuje ok. 1,6 mld euro, aby zapewnić najbardziej podstawową pomoc dzieciom w krajach dotkniętych katastrofami naturalnymi i wojną oraz na obszarach, gdzie ludzie cierpią z powodu biedy i niestabilnej sytuacji politycznej.

Chodzi o dostarczanie szczepionek, wody pitnej i żywności, a także tworzenie prowizorycznych szkół i zapewnienie pomocy psychologicznej.

- Rzesze dzieci na całym świecie codziennie odczuwają skutki kryzysów humanitarnych. Jednak dzięki wspólnym, intensywnym wysiłkom, i tylko dzięki nim, możemy tym dzieciom uratować życie i na trwałe poprawić ich los - mówiła w Genewie przedstawicielka UNICEF Gudrun Berger.

Największym na świecie kryzysem humanitarnym jest według niej obecnie wojna domowa w Syrii. Tylko tam i w sąsiednich krajach na pomoc z zewnątrz skazanych jest ponad 5 mln młodszych i starszych dzieci.

Jednak od pomocy zależy też życie i zdrowie milionów dzieci m.in. w Sudanie Południowym, Republice Środkowoafrykańskiej, Afganistanie i na dotkniętych tajfunem Filipinach. Ponadto na Haiti trzeba w dalszym ciągu zwalczać cholerę, a w krajach Afryki subsaharyjskiej konieczna jest dalsza walka z ostrym niedożywieniem dzieci.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi:pomoc, unicef, dzieci
Zobacz więcej:pomoc dla dzieci
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl
Najpopularniejsze