Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Mniej ogłoszeń o pracę w internecie

4
Podziel się:

Barometr ofert pracy, wskazujący na zmiany liczby publikowanych w internecie ogłoszeń o zatrudnieniu, w lipcu nieznacznie spadł - wynika z danych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych. W poprzednim miesiącu wynosił 212,4 pkt., podczas gdy w czerwcu 218,2 pkt.

Mniej ogłoszeń o pracę w internecie
(StartupStockPhotos/CC0 Public Domain/pixabay)

W ostatnim czasie wskaźnik ten wyraźnie traci dynamikę wzrostu z roku ubiegłego. Autorzy badania podkreślają jednak, że nie obserwujemy odwrócenia pozytywnych tendencji, a ich złagodzenie. W ich ocenie, może być ono jednak symptomem nadchodzącego spowolnienia w tworzeniu nowych miejsc pracy przez przedsiębiorstwa.

W lipcu liczba internetowych ofert pracy spadła we wszystkich województwach. W przypadku dziewięciu z nich, tendencja wzrostowa nadal jest jednak silna, a lipcowy spadek był znacznie mniejszy niż poprzednie wzrosty. W siedmiu pozostałych regionach liczba wolnych miejsc pracy, o których informacja jest publikowana w internecie, od kwietnia utrzymuje się poniżej poziomu z początku roku. Należą do nich województwa kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie, śląskie, opolskie, małopolskie, świętokrzyskie i łódzkie. Pod względem zmian stopy bezrobocia rejestrowanego od marca najmniej optymistyczne tendencje występują w województwach opolskim, kujawsko-pomorskim i świętokrzyskim.

W lipcu, najwięcej ofert zatrudnienia opublikowanych w internecie dotyczyło pracowników usług, na co wpłynęły czynniki sezonowe i trwalsze zmiany na rynku pracy.

Nieznacznie wzrosła liczba propozycji zatrudnienia dla absolwentów nauk ścisłych i inżynieryjnych. Mniej było za to ofert dla prawników i absolwentów nauk społecznych.

Zmniejszyła się też liczba ogłoszeń dla pracowników fizycznych, jak i tych, w których nie podano wymaganego zawodu.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(4)
Maniek
8 lat temu
To do pośredniaka już się nie idzie szukać pracy tylko do internetu?
alex207
8 lat temu
Wszędzie da się zarobić. Liczą się umiejętności, wiedza, postawa, nawyki. Bez tego znajomości nie pomogą. Ludzie usprawiedliwiają brak pracy brakiem znajomości. Zatrudnisz do swojej firmy kogoś po znajomości, kto niewiele potrafi i ma złe nawyki (spóźnia się, jest niesłowny, nie dotrzymuje terminów itp.)? Przeczytajcie sobie książkę pt.: "Co robić, by zawsze mieć pracę i więcej zarabiać"
Mirek
8 lat temu
Kolejny nieudacznik typowy Polaczek! ktory twierdzi zeby cos osiagnac w PL trzeba jechac za granice! Muahahahah tak tak ja mieszkam w PL i jakos mam spoko zycie, zarobki i prace oraz nic po znajomosci! Nieudacznicy niech jada za granice!
Husar z Polsk...
8 lat temu
praca to tylko po znajomościach, w samej Polsce! Te osoby co są mądre to wyjada za granicę, norwegia, niemcy i uk!