Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

EURGBP - kierunek południe

0
Podziel się:

Minutki z ostatniego posiedzenia Banku Anglii potwierdziły jednogłośność władz monetarnych w kwestii pozostawienia stóp oraz programu skupu aktywów na...

EURGBP - kierunek południe

Minutki z ostatniego posiedzenia Banku Anglii potwierdziły jednogłośność władz monetarnych w kwestii pozostawienia stóp oraz programu skupu aktywów na obecnym poziomie. Wydźwięk minutek był w zasadzie podobny do ostatniego raportu inflacji. Komitet Polityki Monetarnej podkreślał, że ewentualne podwyżki będzie wprowadzał stopniowo i z rozwagą, biorąc pod uwagę lukę jaka nada występuje w gospodarce. W raporcie nie znalazły się żadne zdania, które miałyby na celu osłabić funta, stąd obecne poziomy brytyjskiej waluty zdają się nie robić wrażenia na władzach monetarnych, choć podkreślano, że silny funt w krótkim terminie będzie obniżał inflację.
Dobre perspektywy wzrostu gospodarczego oraz (jak na razie) gołębi bank centralny to idealne otoczenie dla wzrostów na rynku akcji, zatem z tego tytułu nadal można oczekiwać w najbliższym czasie napływu kapitału do UK, co umacniać będzie brytyjską walutę.
W Strefie Euro przyszłość widziana jest w nieco innych barwach, a czerwcowa obniżka stóp wydaje się już przez rynek w pełni dyskontowana.
Ostatnie negatywne zaskoczenie w PKB za pierwszy kwartał (0.2%) potwierdza osłabianie momentum europejskich gospodarek (z wyłączeniem Niemiec). Słabsze dane widać także w wynikach europejskich spółek (głównie banki), co może doprowadzić do rezygnacji części inwestorów z lokowania kapitału w Europie - marcowe saldo rachunku bieżącego nie pokazuje jeszcze tej tendencji (napływ kapitału najwyższy od grudnia 2013).
Dywergencja polityk monetarnych w Strefie Euro i Wielkiej Brytanii powinna wspierać notowania funta względem euro. Po powrocie pary EURGBP do szerokiego kanał u spadkowego, należy oczekiwać wydłużenia ruchu do 0.8000, a następnie 0.7955

forex
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)