Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

EURPLN - wokół 4.19

0
Podziel się:

Od początku roku kurs EURPLN oscyluje wokół poziomu 4.19 PLN, co potwierdza niemalże horyzontalne ułożenie 50- i 200-sesyjnej średniej kroczącej.

EURPLN - wokół 4.19

Przez ostatnie tygodnie skala odchyleń od tego poziomu coraz bardziej się zawęża, tworząc formację zbliżoną do chorągiewki i wskazując na możliwe wybicie. W ujęciu technicznym, o kierunku w jakim będzie zmierzać kurs w średnim horyzoncie czasowy może zadecydować, przebicie odpowiednio dolnego lub górnego ograniczenia ukształtowanej formacji. W przypadku wybicia górą istotny opór kurs może napotkać w okolicach 4.22, gdzie przebiega 38.2 proc. zniesienie Fibo i linia szczytów z września 2013 i lutego oraz marca tego roku. Wybicie dołem powinno doprowadzić kurs co najmniej w okolice dołków z lutego (4.14) lub grudnia (4.13).
W kalendarzu makro na uwagę zasługują zaplanowane na dzisiejsze popołudnie odczyty przeciętnego wynagrodzenia i zatrudnienia w Polsce. W dalszej części tygodnia poznamy jeszcze dane o produkcji przemysłowej i budowlano-montażowej (wtorek). Na uwagę zasługiwało będzie także czwartkowe wystąpienie szefa NBP Marka Belki oraz publikacja protokołu z ostatniego posiedzenia RPP. W czwartek poznamy też pokaźny pakiet danych makro ze strefy euro, mianowicie wstępne odczyty indeksów PMI dla przemysłu i usług, z poszczególnych krajów członkowskich.
Perspektywy makro dla polskiego złotego rysują się korzystnie, polska gospodarka rozwija się szybciej niż oczekiwano. Potwierdziły to opublikowane w ubiegłym tygodniu wstępne dane o PKB w I kw.: + 1.1% k/k i 3.3% r/r wobec prognozy 3.1% r/r. Niepokoi niska presja inflacyjna, która jednak powinna wzrosnąć, w miarę obserwowanego już wzrostu płac i poprawy sentymentu wśród konsumentów, co otworzy drogę do zacieśniania polityki pieniężnej. Dla porównania ECB na najbliższym posiedzeniu może ogłosić podjęcie dodatkowych działań na rzecz stymulowania gospodarki, co może osłabić wspólną europejską walutę.

forex
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)