Na skróty
Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player
Rozliczenie PIT
  • PIT 2013: Jaka jest kwota wolna od podatku?

    Od przychodów, które nie przekraczają 3.091 złotych nie trzeba płacić podatku dochodowego. Podatnik ma jednak obowiązek złożenia rocznej deklaracji PIT.

    W przypadku, gdy osiągane przychody zostały w 2013 roku opodatkowane i potrącona była od nich zaliczka na podatek dochodowy, w rocznej deklaracji PIT wnioskujemy o zwrot pobranej kwoty.

    Podstawą obliczania podatku dochodowego od osób fizycznych są przychody podatnika, pomniejszone o składkę na ubezpieczenie emerytalne, rentowe i chorobowe oraz zryczałtowane koszty uzyskania przychodu.

    W 2013 roku obowiązuje podatek dochodowy od osób fizycznych obliczany według skali:
    Podstawa obliczenia
    podatku w złotych
    Podatek wynosi
    Ponad do

    85 528 PLN 18% minus kwota zmniejszająca podatek 556 zł 02 gr
    85 528 PLN
    14.839 zł 02 gr + 32% nadwyżki ponad 85.528 zł



Re: PIT 2012: Jaka jest kwota wolna od podatku?

Użytkwnik_przypadkowy001 / 217.149.250.* / 2013-05-13 08:25
Kwota wolna od podatku jest żenująco, żenująco, żenująco niska w porównaniu do krajów zachodnich. Wstyd. WSTYD

Re: PIT 2012: Jaka jest kwota wolna od podatku?

satyr / 87.207.215.* / 2013-05-11 18:36
Jakie 18%, a gdzie jest 1,25% pseudo podatku na fundusz zdrowia, którego nie możemy odliczyć od podatku, a daje to razem 19,25%. Dość oszukaństwa.Mówcie i piszcie jak to wygląda w rzeczywistości, nie przemilczajcie faktów.!!!!!!!!!!!!.

Re: PIT 2012: Jaka jest kwota wolna od podatku?

lordbaraug / 194.242.62.* / 2013-05-10 09:27
złodzieje... jak się napracujesz to jeszcze więcej zabierają...

Re: PIT 2012: Jaka jest kwota wolna od podatku?

meksyk / 2013-05-06 13:06
Wniosek, trza chyba wyjechać do Uk

Re: PIT 2012: Jaka jest kwota wolna od podatku?

ludzi mają w du*pie / 79.185.170.* / 2013-04-27 13:08
Tak właśnie działa państwo które prowadzi politykę przeciwko własnym obywatelom. Chodzi o to że jeśli złożysz PIT na kwotę mniejszą od 3091 i znajdą na allegro że zarobiłeś na jakiejś aukcji pieniądze, to US będzie prowadził sprawę karną. Ma po prostu dowód że zarobiłeś trochę więcej. W Niemczech kwota wolna od podatku to 27 000zł. I nie trzeba składać żadnego PIT. Skoro jesteśmy w Unii powinno się wprowadzić kwotę równą dla wszystkich krajów członkowskich.
juhgaj / 95.83.253.* / 2013-05-10 14:12
Na poczatek proponuje opłate za wizyte lekarska-Irlandia zwykły lekarz 60 euro ,szpital 100 euro.Wprowadzic ulgi to ok byłoby ale opłaty na tym samym poziomie to juz pewnie beeee

Re: PIT 2012: Jaka jest kwota wolna od podatku?

szpaknadrzewie / 178.42.90.* / 2013-04-13 12:53
Proszę mi powiedzieć, jeżeli mój dochód z zeszłego roku nie przekracza 3091zł, a mam dziecko, na które przysługuje mi ulga, czy mogę wnioskować o wypłatę tej kwoty (ok. 1200zł rocznie)?
jhubgyfv / 95.83.253.* / 2013-05-10 14:08
ulga to zwrot zapłaconego podatku a nie zapomoga na dziecko.To co 2 razy maja zwrócic pobrany podatek?

Re: PIT 2012: Jaka jest kwota wolna od podatku?

kolano / 94.240.30.* / 2013-04-02 23:28
nawet jesli zarobilem te pieniadze na akcjach ?? jakies 900 zl i jest to mij jedyny udokumentowany dochod w 2012 roku??
wiwan / 2013-04-02 23:54 / Tysiącznik na forum
Ale o co pytamy, o kwotę wolną czy o rozliczenie ?
Jeśli o pierwsze- to NIE, przy dochodach 'kapitałowych' PIT jest liniowy, nie ma kwoty wolnej.
Jeśli o drugie- to TAK, jest obowiązek rozliczenia (PIT 38) bez względu na kwotę uzyskanego dochodu.
  • (link spons.)
Narzędzie oblicza:
składki na ZUS, na NFZ, wynagrodzenie brutto, zaliczkę na podatek dochodowy, koszt ponoszony przez pracodawcę