Na skróty
Money.plPodatkiWiadomości podatkoweWywiad skarbowy sprawdza allegrowiczów
2007-08-22 07:06

Wywiad skarbowy sprawdza allegrowiczów

Wywiad skarbowy sprawdza allegrowiczów

Nasilają się kontrole osób handlujących w internecie - donosi "Gazeta Prawna". Chodzi o wykrywanie oszustów podatkowych.

Dziennik wyjaśnia, że urzędy skarbowe oraz urząd kontroli skarbowej coraz częściej występują do internetowych serwisów aukcyjnych z prośbami o podanie danych ich użytkowników. Popularna platforma handlowa Allegro.pl otrzymuje około 25-30 takich zapytań miesięcznie.

"Gazeta Prawna" pisze, że jeśli serwisy aukcyjne nie chcą podać danych o użytkownikach, wkracza wywiad skarbowy. Jego uprawnienia są zbliżone do policyjnych.

ZOBACZ TAKŻE:
Łatwiej namierzyć aukcyjnych odwoływaczy
 Eksperci podkreślają, że takie działania są legalne i mają na celu walkę z szarą strefa. Doradca podatkowy, Katarzyna Bieńkowska, tłumaczy na łamach dziennika, że w wielu wypadkach transakcje w sieci nie są ewidencjonowane i opodatkowane.

Dlatego - jak pisze "Gazeta Prawna" - urzędy skarbowe prowadzą kontrole ukierunkowane przede wszystkim na walkę z szarą strefą. Skupia się ona na osobach i podmiotach gospodarczych, które nie deklarują swych rzeczywistych obrotów, a tym samym dochodów.

Giełda na żywo

Kernel podwoił sprzedaż zboża. Produkcja była rekordowa

Spółka poinformowała, że mimo poważnego kryzysu na Ukrainie, pracuje w...

(IAR)
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl
Szukaj domeny:
Wybierz hosting:
Najpopularniejsze
  • (link spons.)
Podobne
Narzędzia