Na skróty
Wywiad skarbowy sprawdza allegrowiczów
2007-08-22 07:06

Wywiad skarbowy sprawdza allegrowiczów

Wywiad skarbowy sprawdza allegrowiczów

Nasilają się kontrole osób handlujących w internecie - donosi "Gazeta Prawna". Chodzi o wykrywanie oszustów podatkowych.

Dziennik wyjaśnia, że urzędy skarbowe oraz urząd kontroli skarbowej coraz częściej występują do internetowych serwisów aukcyjnych z prośbami o podanie danych ich użytkowników. Popularna platforma handlowa Allegro.pl otrzymuje około 25-30 takich zapytań miesięcznie.

"Gazeta Prawna" pisze, że jeśli serwisy aukcyjne nie chcą podać danych o użytkownikach, wkracza wywiad skarbowy. Jego uprawnienia są zbliżone do policyjnych.

ZOBACZ TAKŻE:
Łatwiej namierzyć aukcyjnych odwoływaczy
 Eksperci podkreślają, że takie działania są legalne i mają na celu walkę z szarą strefa. Doradca podatkowy, Katarzyna Bieńkowska, tłumaczy na łamach dziennika, że w wielu wypadkach transakcje w sieci nie są ewidencjonowane i opodatkowane.

Dlatego - jak pisze "Gazeta Prawna" - urzędy skarbowe prowadzą kontrole ukierunkowane przede wszystkim na walkę z szarą strefą. Skupia się ona na osobach i podmiotach gospodarczych, które nie deklarują swych rzeczywistych obrotów, a tym samym dochodów.

Giełda na żywo

KGHM chce lubuskiej miedzi. Według eksperta jest szansa na wydobycie

Polska spółka ma jednak poważnego konkurenta. Lubuscy przedsiębiorcy chcą,...

Giełda na żywo

Nasdaq zapowiada wykorzystanie bitcoinowej technologii

Nowy system handlu akcjami powstanie na bazie rozwiązania, na który od 6 lat...

(IAR)
Tagi:internet, fiskus, podatki, allegro, aukcje, skarbówka
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl
Narzędzia