Archiwum artykułów autora Paweł Cymcyk
GIEŁDA / Inwestorzy czekają co im obieca szef Fed
Ostatnie dane makro z USA były na tyle słabe, że powstała silna presja na Bena Bernanke, który będzie musiał coś dać inwestorom wygłodniałym dobrych informacji.
GIEŁDA / Buffet wchodzi w buty Bernanke
Czwartek był ostatnim dniem przed wyczekiwanym przez wszystkich przemówieniem Bena Bernanke od którego oczekuje się, że nakreśli ramy kolejnego pomysłu stymulowania amerykańskiej gospodarki jeżeli ta będzie zagrożona recesją.
GIEŁDA / Do wzrostów potrzeba więcej gotówki
W końcu w poniedziałek gracze mogli przypomnieć sobie stary, dobry obraz nudnych i spokojnych poniedziałków. Choć sesję na WIG20 zaczynaliśmy od niewielkich minusów to popyt szybko wyciągnął indeks na 1-procentowe plusy na których nastąpiła stabilizacja.
GIEŁDA / Spokojnie to tylko panika
Czwartek pokazał, że na rynkach nie ma tak złego dnia żeby nie mógł być gorszy. Po środowej przecenie przy poważnych obrotach w czwartek mieliśmy nasilenie ostatnich pesymistycznych nastrojów, a te są wciąż są wybitnie negatywne.
GIEŁDA / Panika zawsze kończy się tak samo
Sytuacja byków na rynkach po poniedziałku wydawała się słaba, bo po rozwiązaniu problemu amerykańskiego długu powszechnie oczekiwano przynajmniej kilku dni spokoju.
GIEŁDA / Rakieta odpalona - pytanie na jak długo starczy paliwa
Wczorajsze decyzje, które zapadły na szczycie krajów unii europejskiej będą miały istotne znaczenie dla rynków i inwestorów na całym świecie.
GIEŁDA / Najgorsza sesja roku za nami
Poniedziałkowa sesja w ujęciu procentowym była największym spadkiem WIG20 w tym roku. Przecena nie dotknęła jedynie warszawskiego parkietu, ale dotyczyła wszystkich rynków w Europie.
GIEŁDA / Włochy mówią 'Si'
Czwartkowa sesja była niezwykle spokojna jeżeli uwzględnić niewielkie zmiany indeksów przy taki wielu wydarzeniach około rynkowych.
GIEŁDA / Debiut JSW nie poprawił nastrojów na GPW
Za nami pierwszy tydzień nowego półrocza, który pokazał inwestorom, że nadzieje i optymizm przynajmniej na najbliższe tygodnie powinni dawkować sobie bardzo ostrożnie.
GIEŁDA / Dobry początek nowego półrocza
W piątek na rynkach dominowały tylko dwa tematy i oba wspierały popyt. Pierwszym był nadal utrzymujący się optymizm po wczorajszym przyjęciu przez Grecję pakietu oszczędnościowego, a drugim publikowane bardzo dobre dane makro
GIEŁDA / Są szanse na wzrosty
Dzisiejsza sesja kończyła pierwsze półrocze 2011 roku. Półrocze podczas którego mieliśmy więcej zaskakujących wydarzeń niż ktokolwiek mógł wcześniej przypuszczać.
GIEŁDA / Chiny skutecznie umacniają euro
Po wczorajszym przełamaniu przez WIG20 poziomu 2800 pkt. rynek znalazł się najniżej od końca marca i powstały pierwsze poważniejsze sygnały ewentualnej korekty.
DZIŚ W MONEY / Frank może kosztować 3,5 zł
Kurs franka po przebiciu z impetem poziomu 1,20 sięga nowych rekordów do euro, a to przekłada się na nowe rekordy do złotego.
GIEŁDA / WIG20 broni poziom 2800 punktów
Początek handlu we wtorek na warszawskim parkiecie wypadł bardzo dobrze, bo WIG20 zyskiwał blisko 1 procent, ale jeżeli pamiętało się o nagłym spadku w czasie poniedziałkowej końcówki to takie zachowanie rynku nie było zaskoczeniem.
GIEŁDA / Słabe prognozy dźwigają rynki w górę
Po poniedziałkowej stabilizacji we wtorek mogliśmy oglądać powtórkę z rozrywki. WIG20 rozpoczął od optymistycznego wzrostu o pół procent, jednak to była jedna rynkowa aktywność zasługująca na komentarz.
GIEŁDA / Festyn wyników i oczekiwań czas zacząć
Poniedziałkowa sesja nie przyniosła żadnych interesujących zmian w obrazie rynku. W zasadzie śmiało można powiedzieć, że nic ciekawego się nie wydarzyło i zakończyliśmy notowania na identycznym poziomie co w piątek.
GIEŁDA / Dwugodzinna szarża podaży na GPW
Piątkowa sesja wygląda bardzo podobnie do tej sprzed tygodnia, ale różniła się kierunkiem zmian. Wtedy, tak jak teraz, pierwsza część dnia była bardzo spokojna, a najważniejsze wydarzenia miały miejsce pod koniec notowań.
GIEŁDA / Czyżby rynek czekał tydzień podwyżek stóp?
Podwyżka stóp przez EBC zostanie przyjęta jako oczekiwana, a ewentualne odłożenie jej o miesiąc jako dodatkowy czas bez umocnienia euro, który pomoże realnej gospodarce.