Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Atomowy wyciek na rosyjskim lodołamaczu

0
Podziel się

Rosyjski olbrzym Tajmyr wraca do portu bazowania na Morzu Barentsa. Na razie nie stwierdzono, by skażenie wydostawało się poza okręt.

Atomowy wyciek na rosyjskim lodołamaczu
(rosatomflot.ru)
bDJlXEBh

Aktualizacja 14:29

Wyciek nuklearny wykryto na znajdującym się w Arktyce rosyjskim lodołamaczu Tajmyr - poinformowała dziś Federalna Agencja Energii Atomowej Rosatom. Zmusił jednostkę o napędzie atomowym do powrotu do portu bazowania na Morzu Barentsa.

Na zdjęciu rosyjski lodołamacz Tajmyr o napędzie atomowym

Jak pisze agencja, podczas rutynowej kontroli lodołamacz odnotowano nieznaczne podwyższenie poziomu radiacji w systemie wentylacyjnym atomowego napędu. Na razie nie ma jednak mowy o wycieku poza instalację.

bDJlXEBj

Zgodnie z procedurą wykorzystania floty atomowych lodołamaczów, _ Tajmyr _ wziął kurs na port macierzysty w Murmańsku. _ W przypadku pogorszenia sytuacji, napęd atomowy zostanie wygaszony, a jednostka przejdzie na napęd dieslowski _ - informuje Rosatom.

Rzeczniczka Rosatomu Jekatierina Ananjewa oświadczyła, że możliwą przyczyną jest rozszczelnienie w obudowie reaktora. Dodała, że obecnie jest prowadzona ścisła kontrola parametrów technologicznych reaktora i zapewniła, że w przypadku pogorszenia się sytuacji, reaktor zostanie wyłączony.

W Międzynarodowej Skali Wydarzeń Nuklearnych i Radiologicznych (INES) incydent ma stopień zerowy - pisze agencja RIA-Nowosti.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/106/t124010.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/chocholowski;unia;sprowadzi;nas;do;roli;przystawki;dla;rosji,131,0,796035.html) Chochołowski: Unia sprowadzi nas do roli przystawki dla Rosji UE ulegając zielonym uczyni z Rosji energetyczne mocarstwo, które nas pochłonie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/87/t113495.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/chavez;nie;ma;zamiaru;budowac;bomb;atomowych,108,0,693100.html) Chavez nie ma zamiaru budować bomb atomowych Wenezuela pracuje jednak nad programem atomowym.
bDJlXEBK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)