Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Atomowy wyciek na rosyjskim lodołamaczu

0
Podziel się:

Rosyjski olbrzym Tajmyr wraca do portu bazowania na Morzu Barentsa. Na razie nie stwierdzono, by skażenie wydostawało się poza okręt.

Atomowy wyciek na rosyjskim lodołamaczu
(rosatomflot.ru)
bECbMfFh

Aktualizacja 14:29

Wyciek nuklearny wykryto na znajdującym się w Arktyce rosyjskim lodołamaczu Tajmyr - poinformowała dziś Federalna Agencja Energii Atomowej Rosatom. Zmusił jednostkę o napędzie atomowym do powrotu do portu bazowania na Morzu Barentsa.

Na zdjęciu rosyjski lodołamacz Tajmyr o napędzie atomowym

Jak pisze agencja, podczas rutynowej kontroli lodołamacz odnotowano nieznaczne podwyższenie poziomu radiacji w systemie wentylacyjnym atomowego napędu. Na razie nie ma jednak mowy o wycieku poza instalację.

bECbMfFj

Zgodnie z procedurą wykorzystania floty atomowych lodołamaczów, _ Tajmyr _ wziął kurs na port macierzysty w Murmańsku. _ W przypadku pogorszenia sytuacji, napęd atomowy zostanie wygaszony, a jednostka przejdzie na napęd dieslowski _ - informuje Rosatom.

Rzeczniczka Rosatomu Jekatierina Ananjewa oświadczyła, że możliwą przyczyną jest rozszczelnienie w obudowie reaktora. Dodała, że obecnie jest prowadzona ścisła kontrola parametrów technologicznych reaktora i zapewniła, że w przypadku pogorszenia się sytuacji, reaktor zostanie wyłączony.

W Międzynarodowej Skali Wydarzeń Nuklearnych i Radiologicznych (INES) incydent ma stopień zerowy - pisze agencja RIA-Nowosti.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/106/t124010.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/chocholowski;unia;sprowadzi;nas;do;roli;przystawki;dla;rosji,131,0,796035.html) Chochołowski: Unia sprowadzi nas do roli przystawki dla Rosji UE ulegając zielonym uczyni z Rosji energetyczne mocarstwo, które nas pochłonie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/87/t113495.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/chavez;nie;ma;zamiaru;budowac;bomb;atomowych,108,0,693100.html) Chavez nie ma zamiaru budować bomb atomowych Wenezuela pracuje jednak nad programem atomowym.
bECbMfFK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)