Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Co trzeci dorosły Europejczyk mieszka z rodzicami

0
Podziel się

44 proc. Polaków nie wyprowadza się z rodzinnego domu.

Co trzeci dorosły Europejczyk mieszka z rodzicami
(Andrejs Pidjass/Dreamstime.com)
bEgqNujV

Co trzeci Europejczyk w wieku od 25 do 34 lat mieszka z rodzicami. Spośród kobiet decyduje się na to tylko co piąta mieszkanka Wspólnoty. Takie informacje podaje unijny urząd statystyczny - Eurostat. W Polsce te dane są wyższe niż średnia unijna.

Według Eurostatu, jedna trzecia Polek do 34. roku życia nie wyprowadza się z rodzinnego domu, natomiast jeśli chodzi o Polaków, to jest ich jeszcze więcej - 44 procent. Z całej Unii Europejskiej najszybciej chcą się usamodzielnić - i mają takie możliwości - obywatele krajów skandynawskich. W Danii tylko 1 procent kobiet i 3 procent mężczyzn mieszka z rodzicami do 34. roku życia. W Szwecji i Finlandii te liczby są niewiele wyższe.

Ze wszystkich Europejczyków najdłużej w domu rodzinnym zostają Bułgarzy i Słoweńcy - 60 procent nie wyprowadza się przed 34 rokiem życia. Jeśli natomiast chodzi o kobiety, to są to Słowaczki - ponad 40 procent woli ciepło rodzinnego domu, aniżeli swoje własne mieszkanie.

bEgqNujX

Unijny urząd statyczny podał też dane dotyczące osób przed 24. rokiem życia. I tu najszybciej usamodzielniają się młodzi ludzie w krajach nordyckich. Tylko jedna trzecia młodych kobiet z Danii i Finlandii mieszka z rodzicami. Spośród mężczyzn decyduje się na to 40 procent Duńczyków i prawie połowa Finów oraz Szwedów. W Polsce dla porównania ponad 80 procent kobiet i mężczyzn nie opuszcza rodzinnego domu do 24. roku życia.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/201/t96201.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/inflacjabezrobocie/wiadomosci/artykul/stopa;bezrobocia;w;eurolandzie;bez;zmian,208,0,649936.html) Stopa bezrobocia w eurolandzie bez zmian W czerwcu, po uwzględnieniu czynników sezonowych wyniosła 10,0 procent.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/114/t46450.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rzad;nie;ulzy;rodzicom;wrecz;przeciwnie,68,0,653124.html) Rząd nie ulży rodzicom, wręcz przeciwnie PO na pewno nie wprowadzi ulg podatkowych dla rodzin do 2013 roku. Może za to zabrać becikowe. Tymczasem singiel w Irlandii płaci trzy razy wyższe podatki niż irlandzka rodzina. W Polsce różnica między nimi jest prawie żadna.
bEgqNuky
KOMENTARZE
(0)