Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jaruzelski na RBN. Dlatego prezes PiS tam nie chodzi

0
Podziel się:

Prezydent o relacjach z Rosją chce rozmawiać z generałem.

Jaruzelski na RBN. Dlatego prezes PiS tam nie chodzi
(Andrzej Barabasz/GFDL/Wikipedia)

Prezydent zwołał na dzisiejsze popołudnie kolejne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Tym razem tematem rozmów będzie polsko-rosyjska współpraca oraz sprawy związane ze zbliżającą się wizytą prezydenta Federacji Rosyjskiej.

Rozmowy w pałacu prezydenckim po raz pierwszy będą prowadzone w rozszerzonej formule - z udziałem prezydentów i premierów ostatniego 20-lecia. Pojawi się na nich także generał Wojciech Jaruzelski.

- _ Przyjąłem z zadowoleniem to zaproszenie. Prezydent taką decyzję podjął i ja ją szanuję _ - mówi generał Jaruzelski.

POSŁUCHAJ ZAPOWIEDZI RADY BEZPIECZEŃSTWA NARODOWEGO:

Dla PiS zaproszenie generała na posiedzenie RBN jest dowodem na słuszność decyzjiJarosława Kaczyńskiego o rezygnacji z udziału w obradach Rady.

- _ Proszę się nie dziwić, że na posiedzeniu RBN nie ma Jarosława Kaczyńskiego _ - oświadczył Kurski. Jak dodał europoseł, historia przyzna rację szefowi PiS, który zdecydował się nie brać udziału w obradach RBN.

Zaproszenie na posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego przyjęli między innymi: Aleksander Kwaśniewski, Lech Wałęsa, Jak Krzysztof Bielecki, Tadeusz Mazowiecki, Kazimierz Marcinkiewicz, Józef Oleksy, Leszek Miller i Włodzimierz Cimoszewicz. Będzie też Adam Rotfeld, który brał udział w tworzeniu nowej koncepcji strategicznej NATO.

Czytaj w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)