Notowania

katastrofy naturalne
19.01.2012 06:30

Katastrofalny rok 2011. Raport ONZ

Do tej pory rekordowy pod względem strat materialnych był rok 2005.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Official U.S. Navy Imagery/CC/Flickr)

W zeszłym roku gospodarka poniosła w wyniku klęsk żywiołowych rekordowe straty w wysokości 366 mld dolarów - oceniła ONZ w opublikowanym wczoraj dorocznym raporcie na ten temat.

W 2011 roku doszło według ONZ do 302 klęsk żywiołowych, które dotknęły około 260 mln ludzi; w ich wyniku zginęło ponad 29780 osób. Trzęsienie ziemi i tsunami w Japonii w marcu 2011 roku były największą katastrofą roku, a spowodowane przez nie straty oceniono na 210 mld dolarów.

_ - Wielkie trzęsienie i tsunami w Japonii przypominają nam, że nie wolno ignorować lekcji historii - powiedziała cytowana w komunikacie dyrektor Międzynarodowej strategii ONZ na rzecz ograniczania zakresu klęsk żywiołowych (ISDR) Margareta Wahlstroem. - Wielkie miasta położone w strefach sejsmicznych powinny na serio traktować prawdopodobieństwo, że wydarzenia te mogą się powtórzyć _.

Zobacz, jak wyglądały skutki katastrofalnego trzęsienia ziemi w Japonii w marcu 2011 r.

Według badań przeprowadzonych przez ONZ i Centrum Badań Epidemiologii Katastrof (CRED) przy uniwersytecie w Lowanium poprzednim rekordowym rokiem pod względem strat materialnych był 2005 rok, kiedy wyniosły one 243 mld dolarów.

Czytaj więcej o klęskach żywiołowych w Money.pl
Zarejestrowali tragedię. Zobacz filmy Kataklizm pochłonął tysiące ofiar a ich ostateczny bilans ciągle pozostaje otwarty.
Czy jesteśmy skazani na kataklizmy? W ubiegłym roku straty finansowe spowodowane katastrofami naturalnymi wzrosły trzykrotnie.
Ignorują ostrzeżenia. Tysiąc ofiar katastrofy Burza tropikalna Washi i powódź, która pod koniec ubiegłego tygodnia nawiedziła południowe Filipiny, spowodowała już ponad tysiąc ofiar śmiertelnych.
Tagi: katastrofy naturalne, katastrofa, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz