Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

KE pomoże nowym państwom Unii. Dostaną 7,5 mld euro

0
Podziel się:

Unia przyspieszy wypłatę funduszy unijnych.

KE pomoże nowym państwom Unii. Dostaną 7,5 mld euro
(PAP/EPA)

Nowe państwa Unii Europejskiej mogą już w bieżącym roku przedterminowo wykorzystać ponad 7,5 mld euro z europejskich funduszy przeznaczonych do pobrania do roku 2013 - oświadczył przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso.

Według Barroso, powodem decyzji o przyspieszonym wydaniu pieniędzy jest kryzys gospodarczy. Komisja ma nadzieję, że środki te pomogą w pobudzeniu gospodarki i utrzymaniu miejsc pracy.

Unijna komisarz do spraw polityki regionalnej Danuta Huebner poinformowała, iż Komisja przygotowała zmiany w zasadach korzystania ze środków europejskich przez następne lata, co powinno między innymi ułatwić małym i średnim przedsiębiorstwom dostęp do nich.

Zdaniem Barroso, należy się liczyć ze znacznym wzrostem bezrobocia w Unii Europejskiej. _ _

_ - Jesteśmy w bezprecedensowej sytuacji. W UE oczekuje się spadku PKB o około 2 procent. Zakłada się, że obroty handlu światowego po raz pierwszy od 25 lat obniżą się. Oznacza to większy nacisk na gospodarstwa domowe, pracowników, przedsiębiorstwa i miejsca pracy we wszystkich państwach członkowskich _ - zaznaczył szef KE.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)