Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Na Dolnym Śląsku już wielkie sprzątanie

0
Podziel się

Alarmy powodziowe obowiązują ciągle w 10 powiatach. Woda wypompowana z Kozanowa.

Na Dolnym Śląsku już wielkie sprzątanie
(PAP/Grzegorz Hawałej)
bEgMTtFh

Wody w rzekach Odra, Ślęza, Widawa opadają. W regionie sytuacja stabilizuje się. Alarmy powodziowe ciągle jednak w 10 powiatach.

**Wojewoda dolnośląski Rafał Jurkowlaniec wciąż jednak apeluje do mieszkańców regionu o zachowanie czujności, bowiem wały są bardzo _ zmęczone _, a to może powodować przerywanie lub przesiąkanie w niektórych miejscach. Według wojewody czujność należy zachować jeszcze przez tydzień.

_ **

bEgMTtFj

Rosati: Zmiana budżetu jest nieunikniona - Nawet na odcinku Wrocław-Oława, gdzie polder Lipki cały czas oddaje wodę do rzeki, sytuacja jest nieco lepsza i również tam woda nieznacznie opada _ - mówił Tadeusz Kimzel z Centrum zarządzania Kryzysowego Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu.

Na Dolnym Śląsku wciąż utrzymywane są alarmy powodziowe w 10 nadodrzańskich powiatach: oławskim, wrocławskim, mieście Wrocławiu, trzebnickim, wołowskim, średzkim, legnickim, lubińskim, górowskim i głogowskim. Natomiast pogotowia przeciwpowodziowe obowiązują w trzech rejonach: gminie Milicz, Bierutów i Długołęka.

bEgMTtFp

fot: PAP/Grzegorz Hawałej [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/wroclaw;usuwanie;skutkow;powodzi;na;kozanowie,galeria,3744,0.html)Na wodowskazach są poprzekraczane stany alarmowe w 16 miejscach, a ostrzegawcze - w pięciu. Stany maksymalne na Odrze mogą utrzymywać się przez około trzy doby.

Niektóre drogi jeszcze zamknięte

Na Dolnym Śląsku z powodu zalania nieprzejezdne pozostają drogi gminne: Groblice-Kotowice, Marcinkowice-Zakrzów, Mokry Dwór-Trestno, droga powiatowa Kijowice-Kruszowice, drogi wojewódzkie: Jelcz Laskowice-Oława, Janików-Stary Górnik, droga wojewódzka nr 292 w Ścinawie oraz droga krajowa nr 36 pomiędzy Iwnem a Ścinawą.

Zamknięto jeden tor w Ścinawie na trasie Głogów-Krzepów. Ruch pociągów odbywa się po torze drugim. Zamknięte mosty to: na Odrze w Ścinawie, na Widawie Krzyżanowice-Psary, na Odrze w Oławie. Nieczynne są również przeprawy promowe w Ciechanowie i Chobieni.

bEgMTtFq
bEgMTtFK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)