Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PiS nie poprze uchwały piętnującej zabójstwo w Łodzi

0
Podziel się

Prezes Kaczyński chce potępienia socjotechniki nienawiści.

PiS nie poprze uchwały piętnującej zabójstwo w Łodzi
(PAP/Paweł Kula)
bEgZWRnp

Klub PO poprze przygotowaną przez PSL, SdPl i SD uchwałę, która ma być odpowiedzią Sejmu na tragiczne wydarzenia w łódzkim biurze PiS. Podobne stanowisko ma zająć SLD, natomiast klub PiS uchwały nie akceptuje.

Szef klubu PSL Stanisław Żelichowski wraz z szefami kół poselskich SdPl i Stronnictwa Demokratycznego - Markiem Borowskim i Bogdanem Lisem - zaproponowali uchwałę, której tekst jest - ich zdaniem - możliwy do zaakceptowania przez wszystkie ugrupowania.

_ - Sejm zdecydowanie i jednoznacznie potępia zamach na pracowników biura parlamentarnego PiS w Łodzi (...). Ta zbrodnia, wywołana emocjami politycznej natury, musi stanowić dla wszystkich polityków ważna ostrzeżenie. Nie jest obojętne, w jaki sposób prowadzimy debatę publiczną _ - głosi projekt uchwały.

bEgZWRnr

_ Z politycznej działalności trzeba zatem wyeliminować deptanie godności osobistej konkurentów politycznych, bezpodstawne przypisywanie im złowrogich intencji, używanie pomówień i obelżywych sformułowań _ - brzmi dalsza część projektu uchwały.

Szef klubu PO Tomasz Tomczykiewicz powiedział, że jego klub poprze uchwałę. - _ Każda inicjatywa tego typu będzie przez nas ciepło przyjęta _ - dodał.

Przyznał jednocześnie, że jest sceptyczny, co do tego, czy Prawo i Sprawiedliwość będzie chciało poprzeć tę inicjatywę. _ PiS niestety staje w kontrze do wszystkich propozycji, które padają z innych partii, a żeby ta inicjatywa była skuteczna, to muszą uchwałę podpisać wszystkie strony _ - zaznaczył Tomczykiewicz.

W jego ocenie, _ strategia PiS polega na separowaniu się, pokazywaniu swojej odrębności od wszystkich partii politycznych _. _ Tylko to, co PiS zaproponuje, politycy tej partii uważają za jedynie słusznie. Na to zgody po prostu nie ma _ - podkreślił Tomczykiewicz.

bEgZWRnx

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że jego klub nie poprze w Sejmie uchwały zaprezentowanej przez PSL, SdPl i SD, ani żadnej innej, która _ nie będzie jednoznacznie mówiła o potępieniu socjotechniki nienawiści _.

_ - Uchwała, która nie będzie jednoznacznie mówiła o potępieniu socjotechniki nienawiści,która jest traktowana w tej chwili jako podstawowy sposób sprawowania władzy, jest dla nas nie do przyjęcia _ - oświadczył Kaczyński.

Poseł PiS Andrzej Dera powiedział, że politycy jego partii podpisali przedstawioną przez szefa PiS _ deklarację łódzką _ i _ te zobowiązania ich dotyczą _. _ Każdą inną, następną, z której będą wynikały zobowiązania innych stron do eliminowania agresji będziemy również wspierać _ - stwierdził Dera.

Nie chciał jednak odpowiedzieć, czy PiS poprze projekt uchwały przygotowany przez PSL, SdPl, DKP-SD. Dodał tylko, że tak jak zawsze w przypadku projektów uchwał władze klubu będą się zastanawiać _ w jaki sposób do tego podejść _.

bEgZWRny

Szef SLD Grzegorz Napieralski zadeklarował natomiast, że podpisałby się pod każdą deklaracją, która _ będzie wzywała do normalności, do braku wyzwisk, nienawiści _. _ Przeciwdziałanie złym zachowaniom jest bardzo potrzebne w polskiej polityce _ - podkreślił w rozmowie z dziennikarzami.

W ocenie Napieralskiego, _ uchwała Sejmu przyjęta przez wszystkie kluby _ to byłby ważny gest wobec wydarzeń w Łodzi. _ Jeżeli nie byłoby porozumienia i znowu doszłoby do sporu pomiędzy PO a PiS, to znaczyłoby to, że jest bardzo źle _ - uważa lider Sojuszu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/19/t19987.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ziobro;zabojstwo;w;lodzi;to;zbrodnia;przeciw;ludzkosci,138,0,696458.html) Ziobro: Zabójstwo w Łodzi to zbrodnia przeciw ludzkości Zdaniem europosła trzeba przesłuchać polityków PO.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/126/t113790.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zabojstwo;w;biurze;pis;politycy;obarczaja;sie;wina,21,0,695573.html) Zabójstwo w biurze PiS. Politycy obarczają się winą PiS uważa, że to Platforma rozpętała kampanię nienawiści. Premier wzywa do powstrzymania emocji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/221/t113885.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zabojca;z;lodzi;uslyszal;zarzuty,46,0,695854.html) Zabójca z Łodzi usłyszał zarzuty Ryszarda C.: Nienawidzę PiS, chciałem wyrazić swoje poglądy.
bEgZWRnS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)