Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PiS zarzuca PO związki z mafią. "Drzewiecki był pośrednikiem"

0
Podziel się:

O niedokończonych śledztwach, które dotyczą powiązań niektórych polityków PO z mafią opowiada były szef CBA Mariusz Kamiński.

PiS zarzuca PO związki z mafią. "Drzewiecki był pośrednikiem"
(kprm.gov.pl)

Partia Jarosława Kaczyńskiego domaga się wyjaśnień w sprawie finansowania Platformy Obywatelskiej.* *O zaginionych śledztwach dotyczących powiązań niektórych polityków PO z mafią i nielegalnego finansowania tej partii opowiedział w wywiadzie prasowym były szef CBA Mariusz Kamiński. Działacze PO odpierają zarzuty.

aktualizacja: 16:49

Wcześniej Kamiński skierował w tej sprawie dwa listy do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta. W związku z tym szef Klubu Parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak domaga się pilnego zwołania sejmowej komisji sprawiedliwości z udziałem Andrzeja Seremeta i Mariusza Kamińskiego.

(Źródło: IAR)

W liście do Andrzeja Seremeta były szef CBA nawiązał do zeznań świadka koronnego Piotra K. pseudonim _ Broda _, który złożył zeznania obciążające Mirosława Drzewieckiego. Teraz na te zeznania powołał się rzecznik PiS Adam Hofman.

POSŁUCHAJ ADAMA HOFMANA:

(Źródło: IAR)

Zgodnie z regulaminem sejmu posiedzenie komisji musi odbyć się w ciągu 30 dni od złożenia wniosku. Przewodniczący komisji Ryszard Kalisz zapewnił, że regulaminowy termin zostanie dochowany.

POSŁUCHAJ RYSZARDA KALISZA:

(Źródło: IAR)

Ryszard Kalisz do rewelacji byłego szefa CBA podchodzi z rezerwą.
Zdaniem posła SLD Mariusz Kamiński nie zna się na procedurze karnej i ściganiu przestępstw.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI POSŁA SLD:

(Źródło: IAR)

Ryszard Kalisz przypomniał, że zarzuty korupcyjne CBA wobec profesora Jana Podgórskiego i Weroniki Marczuk zakończyły się prawomocnymi uniewinnieniami przed sądem.

Według premiera Donalda Tuska, Kamiński miał wiele lat, aby tego typu sprawy wyjaśniać. - _ Powinien też tego typu kwestie kierować do prokuratury. Kamiński dyskwalifikował się już wielokrotnie. Dzisiaj po raz kolejny potwierdził, że drastyczną pomyłką było mianowanie takiego człowieka na taką funkcję publiczną _ - powiedział premier.

Jak dodał szef rządu, _ chodzenie po redakcjach i opowiadanie tego typu sensacji, kiedy się było kiedyś szefem CBA i nie zrobiło się w tej sprawie nic, co mogłoby wyjaśnić pogłoski - to jest dyskwalifikujące _.

Tusk przyznał też, że _ zacisnął zęby _ i współpracował długi czas z Kamińskim, jako szefem CBA, bo _ odziedziczył go w spadku po poprzednikach _. - _ Nigdy w takiej sprawie nie dał ani jednego sygnału _ - zapewnił premier. Ocenił też, że jest _ coś nadzwyczaj dwuznacznego i brzydkiego w tym, że Kamiński uznał, iż w tej chwili chce się podzielić tymi sensacjami z opinią publiczną _.

Z kolei Małgorzata Kidawa-Błońska z Platformy Obywatelskiej zapewniła, że finansowanie jej partii odbywa się zgodnie z prawem. To jej reakcja na wypowiedź byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego o zaginionych śledztwach dotyczących powiązań niektórych polityków PO z mafią i nielegalnego finansowania tej partii.

Zdaniem posłanki PO, Mariusz Kamiński nie po raz pierwszy rzuca fałszywe oskarżenia. Jak dodała, jeśli miał taką wiedzę już wcześniej, to powinien od razu zawiadomić wtedy prokuraturę.

(Źródło: IAR)

Zdaniem Kidawy - Błońskiej artykuł w _ Uważam Rze _ jest elementem kampanii wyborczej. Jej zdaniem Mariusz Kamiński szuka ciągle swojego miejsca w polityce i stara się przypominać o swoim istnieniu.

POSŁUCHAJ POSŁANKI PLATFORMY OBYWATELSKIEJ:

(Źródło: IAR)

Tymczasem tygodnik _ Uważam Rze _ dotarł do listów byłego szefa CBA do prokuratora generalnego. Mariusz Kamiński oskarża w nich Mirosława Drzewieckiego o kontakty z mafią. Kamiński stawia też tezę, że były minister sportu był zaangażowany w proceder prania brudnych pieniędzy. Część tych środków miała być przeznaczona na nielegalne finansowanie Platformy Obywatelskiej.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/193/t137921.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/po;szykuje;sie;na;boj;ma;juz;szefa;sztabu,181,0,816821.html) PO szykuje się na bój. Ma już szefa sztabu Wcześniej PO zdecydowała, że prace programowe w czasie kampanii prowadzić będzie Radosław Sikorski.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/196/t20420.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/przestepstwa;nie;bylo;ale;zlamano;standardy,35,0,807971.html) Przestępstwa nie było, ale złamano standardy Chlebowski i Drzewiecki nie wrócą, partyjni koledzy im nie ufają. Kłopotek z PSL: _ Nie wciskajmy ludziom kitu _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/112/t90480.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kpia;z;nieomylnosci;kaczynskiego,1,0,789761.html) Kpią z nieomylności Kaczyńskiego _ PiS boi się dwudniowych wyborów. Apelujemy do prezesa, aby ten wycofał się ze swoich słów o Kodeksie wyborczym _.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)