Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezydent Algierii obiecuje reformy

0
Podziel się:

Pierwszym krokiem pojednawczym ma być zniesienie stanu wyjątkowego.

Prezydent Algierii obiecuje reformy
(PAP/EPA)

Prezydent Algierii Abdelaziz Buteflika oświadczył, że jego kraj wchodzi na drogę reform politycznych, a pierwszym krokiem w tym kierunku stało się zniesienie w ubiegłym miesiącu stanu wyjątkowego.

Media algierskie cytują w sobotę wypowiedź Butefliki dotyczącą _ nowych kroków reformatorskich _, które _ nie byłyby możliwe bez reform politycznych _.

Stan wyjątkowy, który obowiązywał w Algierii w ciągu 19 lat, został zniesiony przez prezydenta w lutym. W opinii obserwatorów politycznych Buteflika przygotowuje obecnie pewne reformy, aby zapobiec fali protestów, podobnej do tych z Egiptu i Tunezji, gdzie doszło do obalenia prezydentów Hosniego Mubaraka i Zina el-Abidina Ben Alego. Nie podano jakie reformy zamierza wprowadzić prezydent Buteflika.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t132376.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/dyktatorzy;upadaja;przez;kryzys;zaczelo;sie;od;lehman;brothers,207,0,776143.html) Dyktatorzy upadają przez kryzys. Zaczęło się od Lehman Brothers Konsekwencją rewolty w Libii może być nie tylko upadek Kaddafiego, ale nawet podział kraju.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/199/t87239.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/algiera;znosi;stan;wyjatkowy;po;19;latach,139,0,776331.html) Algiera znosi stan wyjątkowy. Po 19 latach Było to jednym z żądań uczestników cotygodniowych publicznych protestów w stołecznym Algierze.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/236/t131820.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/arabska;zima;ludow;ogarnia;bahrajn,25,0,772633.html) Arabska zima ludów ogarnia Bahrajn W centrum kraju tysiące osób protestują przeciwko rządowi i domagają się reform.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)