Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przedsiębiorcy przeciw obcinaniu ulg na auta z kratką

0
Podziel się:

Pracodawcy RP krytykują projekt rządu dotyczący ograniczenia ulgi podatkowej dla firm.

Przedsiębiorcy przeciw obcinaniu ulg na auta z kratką
(rdkg/CC/Flickr)

Trwające w parlamencie prace nad projektem zakładającym ograniczenie możliwości odliczania podatku VAT od zakupu samochodów budzą niepokój przedsiębiorców. Adam Ambrozik z konfederacji Pracodawcy RP uważa, że propozycja, by zmiany weszły w życie już od 1 stycznia 2011 roku, jest wielkim zaskoczeniem, gdyż ustawodawca zostawia firmom zbyt mało czasu na oswojenie się ze zmianami.

- _ To bardzo zła decyzja. mamy nadzieję, że senatorowie zmienią ten projekt - mówi Adam Ambrozik. _

POSŁUCHAJ ADAMA AMBROZIKA:

Ambrozik podkreślił, że przedsiębiorcy muszą planować wydatki z pewnym wyprzedzeniem i dlatego takie zaskakiwanie ich przez polityków dezorganizuje ich pracę.

- _ Tej podwyżki przedsiebiorcy nie mieli szans uwzględnić w swoich planach, które tworzyli jeszcze kilkanaście tygodni temu _ - dodał.

Jeśli Senat ustawę zaakceptuje, a prezydent ją podpisze, od 1 stycznia w przypadku kupna samochodów o ładowności do 500 kilogramów nie będzie już można korzystać z całkowitego odliczenia VAT.

Nabywcy samochodów osobowych z kratką, co do których dziś przysługuje pełne odliczenie VAT, będą mogli odliczyć 60 proc. kwoty podatku zawartej w fakturze, ale nie więcej, niż 6 tys. zł. Oznacza to, że sytuacja podatników, którzy kupują samochody z kratką będzie taka sama, jak podatników, którzy kupują samochody osobowe.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/154/t82586.jpg ) ] (http://www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/oni;zabrali;przedsiebiorcom;ulgi;w;vat;za;paliwo,71,0,728135.html) Oni zabrali przedsiębiorcom ulgi w VAT za paliwo Nawet przewodniczący komisji _ Przyjazne państwo _ Adam Szejnfeld, i biznesmen Mirosław Drzewiecki z PO, głosowali za ograniczeniem w odpisywaniu VAT od aut z kratką i paliwa do firmowych samochodów. Nowelizacja poparli także opozycjoniści m.in. Mariusz Błaszczak z PiS i Marek Borowski z SDPL.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/58/t113978.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rzad;lupi;firmy;zabiera;ulgi;powiedz;stop,201,0,728265.html) Rząd łupi firmy. Zabiera ulgi. Powiedz STOP! Polscy przedsiębiorcy w przyszłym roku zapłacą o blisko 2 mld złotych więcej podatku VAT niż dotychczas.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/7/t40455.jpg ) ] (http://www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/rzad;siega;do;kieszeni;przedsiebiorcow;auta;z;kratka;znikna,178,0,727218.html) Rząd sięga do kieszeni przedsiębiorców. Auta z kratką znikną Ekipa Donalda Tuska chce łatać budżet sięgając do kieszeni kupujących samochody do swoich firm. Na ograniczeniu możliwości odliczania VAT za auto z kratką przedsiębiorca straci nawet 8 tysięcy złotych.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)