Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PSL bierze 3 resorty. Gospodarka dla Pawlaka

0
Podziel się:

To już pewne. Szef PSL będzie ministrem gospodarki w rządzie Donalda Tuska, a ludowcy dostaną jeszcze dwa inne resorty.

PSL bierze 3 resorty. Gospodarka dla Pawlaka
(PAP/Tomasz Gzell)

Szef PSL będzie ministrem gospodarki w rządzieDonalda Tuska.

Lider PO przedstawił ustalenia z PSL po obradach zarządu PO. Jak poinformowałWaldemar Pawlakzostanie ministrem gospodarki. A koalicjant Platformy, PSL otrzyma trzy resorty w rządzie.

Tusk powiedział, że PSL - oprócz teki dla Pawlaka - dostanie też ministerstwo rolnictwa - tu najpoważniejszym kandydatem jestMarek Sawicki- oraz resorty ochrony środowiska lub pracy.

Stołki dla ludzi PO

Lider PO poinformował też, żeStefan Niesiołowskibędzie rekomendowany na stanowisko wicemarszałka Sejmu aZbigniew Chlebowskina stanowisko szefa klubu PO.

W rządzie koalicyjnym PO i PSL jeden z resortów ma objąć teżBogdan Zdrojewski. Media spekulują, że będzie to Ministerstwo Obrony Narodowej lub kultury.

Tusk: Jestem gotowy

Tusk powiedział również, że w ciągu 24 godzin od desygnowania go na premiera, będzie gotów do przedstawienia konkretnej "konstrukcji przyszłego rządu".

Zgodnie z konstytucją prezydent desygnuje nowego premiera, który proponuje skład Rady Ministrów. W ciągu dwóch tygodni od pierwszego posiedzenia Sejmu prezydent powołuje premiera wraz z pozostałymi członkami rządu.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)