Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szef chadeków nie popiera Cimoszewicza

0
Podziel się:

Luk Van den Brande jest rozżalony, bo sam chciał kandydować na to stanowisko.

Szef chadeków nie popiera Cimoszewicza
(ec.europa.eu)
bEElvcmt

*Szef frakcji chadeckiej w Radzie Europy nie będzie głosował naWłodzimierza Cimoszewicza- kandydata na sekretarza generalnego Rady wysuniętego przez tę frakcję. *

Powiedział o tym dziennikarzom, po spotkaniu w Strasburgu z Lukiem Van den Brande,Bogdan Borusewicz. Relacjonując spotkanie marszałek Senatu powiedział, że jego rozmówca jest bardzo rozżalony, bo sam chciał kandydować na stanowisko sekretarza.

bEElvcmv

Bogdan Borusewicz wyjaśniał dziennikarzom, że sam popiera kandydaturę Włodzimierza Cimoszewicza na sekretarza generalnego Rady Europy, bo to bardzo dobry kandydat - niezależny, o twardym charakterze, znający Wschód. _ - Oprócz tego Cimoszewicz ma wizję Rady Europy _ - mówił Bogdan Borusewicz.

_ - Szef najsilniejszej frakcji Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy chciał kandydować na stanowisko sekratarza generalnego. Rozmawiałem z nim i jest rozżalony. Z tego, co mi mówił zrozumiałem, że nie będzie głosował na naszego kandydata, ale starałem się jakoś rozładować napięcie. Przegrał dzisiaj kolejne głosowanie przekładające wybory i w związku z tym był zdenerwowany _ - powiedział Bogdan Borusewicz.

Wniosek zgłoszony przez grupę chadecką w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy o wycofanie z jutrzejszego porządku obrad punktu wyborów sekretarza Generalnego został odrzucony. Tak więc wybory nowego sekretarza generalnego Organizacji odbędą się jutro rano.

bEElvcmW
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)