Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Gaz-PGNiG-zapasy

0
Podziel się

Polskie zapasy gazu są mniejsze niż rok temu, ale nie ma żadnych ograniczeń w dostępie do tego paliwa - uspokaja Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Magazyny są wypełnione w 68 procentach, a to nieco ponad miliard metrów sześciennych.

bEhogcyd

Gazu nie zabraknie - mówi rzeczniczka PGNiG Joanna Zakrzewska. Wszystkie osoby, które używają gazu do ogrzewania domu, które gotują na gazie i podgrzewają wodę, mogą czuć się bezpiecznie.

Spółka RosUkrEnergo w ubiegłym roku nie realizowała kontraktu, między innymi stąd mniejsze zapasy gazu - wyjaśnia Joanna Zakrzewska. Jak przypomina rzeczniczka PGNiG, zgodnie z tym kontraktem powinniśmy dostać ponad 2 miliardy metrów sześciennych gazu. Polskie Górnictwa Naftowe i Gazownictwo starało się zabezpieczyć maksymalnie dostawy gazu. Joanna Zakrzewska przypomina, że udało się podpisać dodatkowy kontrakt letni. 31 grudnia 2009 roku wygasł kontrakt ze spółka RosUkrEnergo. W tej chwili prowadzone są negocjacje z Gazpromem.

Część zgromadzonych zapasów gazu jest w dyspozycji ministra gospodarki. Spółka Gaz-System wystąpiła do resortu o zgodę na ewentualne korzystanie z zapasów.

bEhogcyG
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)