Notowania

szpital
29.12.2009 07:28

Kolejki do lekarzy - specjalistów będą dłuższe

Skierowań na najdroższą diagnostykę nie będą wystawiać już lekarze rodzinni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(fstop123/iStockphoto)

Zgodnie z wytycznymi NFZ skierowania na najdroższą diagnostykę będą mogli wystawić tylko specjaliści, a nie jak dotąd lekarze rodzinni.

Wyjątek będą stanowić badania endoskopowe przewodu pokarmowego, gastroskopia i kolonoskopia.

Regionalne oddziały Funduszu informują, że zgodnie z decyzją prezesa NFZ, skierowania od lekarzy pierwszego kontaktu będą honorowane tylko do końca stycznia. Lekarzom rodzinnym pozostaną tylko badania podstawowe jak morfologia, EKG w spoczynku itp.

Dyrektorów szpitali i medyków niepokoją nowe wytyczne NFZ. Obawiają się oni, że spowodują one dodatkowe wydłużenie kolejek do badań diagnostycznych. Już teraz dostęp na przykład do pracowni tomograficznych jest znacznie utrudniony.

_ Dziennik Gazeta Prawna _ pisze, że przykładowo w Łodzi, pacjentka z podejrzeniem raka piersi, czeka na wizytę u lekarza nawet pół roku. Na tomograf Ełku czeka się 135 dni.

Raport Money.pl
*Dziura w budżecie NFZ urosła przez cenę żyta * Budżet NFZ na 2010 rok ma być o 1,3 mld złotych mniejszy od tegorocznego. 600 mln zł mniej wpłaci KRUS. Bo tanieje zboże. Czytaj w Money.pl
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: szpital, przychodnia, lekarz, badania, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz