Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podróże-szczepienia

0
Podziel się

Zaledwie co trzeci polski turysta odwiedzający egzotyczne kraje stosuje jakąkolwiek formę profilaktyki występujących tam chorób.

bEhaubyt

Doktor Agnieszka Wroczyńska z Krajowego Ośrodka Medycyny Tropikalnej w Gdyni radzi, aby planując wymarzone wakacje w tropikach wcześniej pomyśleć o szczepieniach ochronnych. Najlepiej na 6-8 tygodni przed wyjazdem zasięgnąć opinii lekarza i zgłosić się do poradni medycyny podróży.

Doktor Piotr Kajfasz z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego podkreśla, że w ubiegłym roku ponad trzykrotnie wzrosła liczba zachorowań na wirusowe zapalenie wątroby typu A. Większość przypadków żółtaczki pokarmowej wykryto u osób powracających z Egiptu.

Jedną z najczęstszych dolegliwości, na którą cierpi niemal co drugi turysta, jest biegunka podróżnych związana z niskim poziomem sanitarnym w krajach afrykańskich czy południowo-wschodniej Azji. Według Światowej Organizacji Zdrowia są to rejony zagrożone występowaniem: tężca, błonicy, żółtaczki, duru brzusznego i wścieklizny. Chorobom tym można zapobiegać poprzez szczepienia ochronne.

bEhaubyW
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)