Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Biden: Nie będzie drugiego pakietu pomocowego

0
Podziel się

W USA bezrobocie wzrosło do 9,5 proc, tymczasem Biały Dom zakładał, że sięgnie najwyżej 8 proc.

Biden: Nie będzie drugiego pakietu pomocowego
(PAP/EPA)
bEhTiofF

*Prezydent USA Barack Obama i jego doradcy nie popierają w tej chwili przyjęcia drugiego pakietu pomocowego dla gospodarki, by zredukowaćnajwiększe od blisko 26 lat bezrobocie - oświadczył w wyemitowanym w niedzielę wywiadzie wiceprezydent Joe Biden. *

_ - Prawda jest taka, że (w momencie inauguracji obecnej prezydentury w styczniu) my i wszyscy pozostali mieliśmy błędny obraz gospodarki. Byliśmy w błędzie co do tego, jak zły był jej stan _ - powiedział wiceprezydent w nagranym podczas jego podróży do Iraku materiale dla programu _ This Week _ telewizji ABC.

_ - Zatem nasuwa się drugie pytanie, czy wprowadzony przez nas pakiet gospodarczy, w tym ustawa o ponownym ożywieniu, jest w w świetle warunków, jakie mamy, pakietem właściwym? Uważamy, że jest to pakiet właściwy _ - dodał wiceprezydent.

bEhTiofH

Na pytanie, czy potrzebny jest kolejny pakiet, Biden odpowiedział: _ Sądzę, że jest zbyt wcześnie na taką ocenę _.

Według opublikowanych w ubiegłym tygodniu rządowych danych, w czerwcu w Stanach Zjednoczonych zlikwidowano 467 tys. miejsc pracy, a bezrobocie wzrosło do 9,5 proc. - czyli poziomu najwyższego od sierpnia 1983 roku.

Biały Dom zakładał, że bezrobocie sięgnie tylko 8 proc., gdy wraz z Kongresem opracowywał przyjętą w lutym ustawę o ponownym ożywieniu i reinwestowaniu (American Recovery and Reinvestment Act). Ustawa ta przewiduje wsparcie gospodarki przez państwo nominalną kwotą 787 mld dolarów w formie różnych inwestycji, dotacji i ulg podatkowych.

bEhTiogi
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)