Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Euro 2012 - Kwaśniewski komentuje stan przygotowań

0
Podziel się:

Zdaniem byłego prezydenta, pozostało nam niewiele czasu, aby wszystko dobrze przygotować.

Euro 2012 - Kwaśniewski komentuje stan przygotowań
(prezydent.pl/GFDL)
bFgenElN

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski jest zaniepokojony tym, że na Stadionie Narodowym nie było jeszcze próby generalnej. Jego zdaniem inwestycje infrastrukturalne także nie wyglądają dobrze.

_ - Nie ulega wątpliwości, że do Euro 2012 mamy 150 dni, a żaden mecz na Stadionie Narodowym, a po to go przygotowano, się nie odbył. Jeżeli po meczu 29 lutego - a granie w piłkę w Polsce w takim terminie jest ryzykowne, nawet jakby był to najlepszy stadion na świecie - wyjdą jakiekolwiek niedoskonałości czy słabości, to czasu na poprawki będzie mało _ - powiedział podczas konferencji prasowej w Poznaniu Kwaśniewski. Byłego prezydenta niepokoi też pogoda, która wstrzymuje inwestycje infrastrukturalne.

_ - Mamy najsurowszą zimę od wielu lat. Są śnieżyce i jak widzę te wszystkie budowy dworców, lotnisk i dróg, które są wstrzymane, to myślę, że zostało nam mało czasu _ - dodał Kwaśniewski. B. prezydent dziwi się też, że minister sportu ma odpowiadać za bezpieczeństwo podczas Euro 2012.

bFgenElP

_ - Nie do końca rozumiem decyzję, aby za bezpieczeństwo podczas Euro 2012 odpowiadał minister sportu, bo konstytucyjnie nadzór nad służbami ma minister spraw wewnętrznych i wydaje się, że tutaj to jest wielkie ryzyko dla ministra sportu, ale to są decyzje rządu _ - zaznaczył.

Aleksander Kwaśniewski gościł dziś w Poznaniu w związku z trwającymi uroczystymi obchodami IV Dni Uniwersytetu Ekonomicznego - dorocznym świętem ustanowionym w związku z uzyskaniem przez uczelnię w 2009 roku rangi uniwersyteckiej.

Czytaj o Aleksandrze Kwaśniewskim
Zobacz, kto dziś odwiedził Kwaśniewskiego Aleksander Kwaśniewski spotkał się z Włodzimierzem Cimoszewiczem, Józefem Oleksym, Tomaszem Nałęczem i Januszem Palikotem.
Kwaśniewski premierem? Olejniczak na to... - To trzeba uciąć i jednoznacznie powiedzieć - twierdzi Wojciech Olejniczak.
Kwaśniewski nie wiedział o więzieniach CIA W sprawie tajnych więzień należy postępować ostrożnie i powściągliwie - komentują politycy.
bFgenEmq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)