Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kampania wyborcza
17.09.2011 10:16

Kluzik: Kaczyński zapomni o was jak o mnie

Joanna Kluzik-Rostkowska apeluje do sztabowców PiS o opamiętanie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Z apelem o zastanowienie się, _ czy warto dawać świadectwo wizerunkowi, z którym dzień po wyborach wasz szef rozstanie się bez sentymentów _ - zwróciła się Joanna Kluzik-Rostkowska w liście otwartym do szefa sztabu wyborczego PiS Tomasza Poręby i jego współpracowników.

_ - Od kilku dni ze zadziwieniem obserwuję kampanię wizerunkową PiS i Jarosława Kaczyńskiego. Mam nieodparte wrażenie, że to już gdzieś widziałam. Co więcej - w pewnym sensie - muszę uznać, że jestem współautorką kierunku politycznego, do którego dziś próbujecie przekonać Polaków _ - napisała w liście Kluzik-Rostkowska, która była szefową sztabu wyborczego Jarosława Kaczyńskiego w kampanii prezydenckiej.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/215/t86743.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/rozliczamy;sejm;rekordzista;wydawal;na;telefony;ponad;2;2;tys;zl;miesiecznie;zobacz;kto,4,0,908804.html) Rozliczamy Sejm. Rekordzista wydawał na telefony 2,2 tys. zł Zobacz kto
Zaznaczyła, że pamięta tamtą kampanię i pamięta też, co wydarzyło się tuż po jej zakończeniu. _ - Polacy, którzy dziś zastanawiają się, na kogo oddać swój głos, mieli prawo już zapomnieć o tamtych deklaracjach i obietnicach. Wy, politycy, którzy dzisiaj tworzycie sztab, musicie o nich pamiętać i daję głowę, że nie zapominacie. Przecież bierzecie odpowiedzialność za każde słowo i każdą deklarację, jaka pada w tej kampanii z ust Jarosława Kaczyńskiego! _ - podkreśliła.

Według niej na trik wizerunkowy można się nabrać tylko raz. _ - Tymczasem, po 9 października, przyjdzie 10 października. Kolejna +miesięcznica+ katastrofy i dzień, w którym Jarosław Kaczyński przestanie się liczyć z waszymi sugestiami. Nawet przez głowę mu nie przejdzie, że kolejna zmiana osłabi również waszą wiarygodność w oczach opinii publicznej. Szef kampanii stanie przed dylematem podobnym do mojego sprzed roku - który moment będzie najwłaściwszy, żeby powiedzieć Polakom - przepraszam _ - zaznaczyła.

Kluzik-Rostkowska przyznała w liście, że podczas ubiegłorocznej kampanii prezydenckiej miała głębokie poczucie, że mówi Polakom prawdę. Że Jarosław Kaczyński chce poważnej dyskusji o polskich sprawach, o miejscu Polski w Europie, że ma politycznych przeciwników, a nie wrogów. _ - Już kilka dni po wyborach Jarosław Kaczyński porzucił tamtą politykę. Było to dla mnie ogromnym rozczarowaniem _ - napisała.

W liście zwróciła uwagę, że przez ponad rok Jarosław Kaczyński nie zajmował się szczególnie sprawami dzieci w przedszkolach, nie poświęcał uwagi sprawom młodych Polaków.

_ - Mówił o zdradzonych o świcie, o karkach wygiętych na Wschód i Zachód, zakamuflowanej opcji niemieckiej, nazywał Polskę rosyjsko-niemieckim kondominium, legitymizował tych, którzy mówią o krwi na rękach _ - przypomniała.

Przytoczyła w liście także fragment z wywiadu, jakiego Jarosław Kaczyński udzielił prawie dokładnie rok temu - 20 września 2010: _ Było takie przeświadczenie, że ładne buzie w sztabie i demonstrowanie, że ja jestem niesłychanie łagodny, przyniesie nam poparcie elektoratu wielkomiejskiego. Łagodnie mówiąc, nic z tego nie wyszło _.

_ - Szkoda Was, a jeszcze bardziej szkoda Waszych młodych koleżanek, które dziś uśmiechają się do nas z wyborczych plakatów. Zdecydowanie +ładne buzie+ _ - oceniła Kluzik-Rostkowska.

Więcej o kampanii wyborczej czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/98/130658_s.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;zaprzecza;nie;bedzie;mszy;wyborczych,63,0,909375.html) PiS zamówi msze wyborcze? Dementują Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak powiedział, że kandydaci tej partii nie będą zamawiać w kościołach nabożeństw w niedzielę wyborczą.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/111/124015_s.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/pis;zmadrzal;po;zbaranialo;mamy;jakies;wybory,123,0,908923.html) PiS zmądrzał, PO zbaraniało. Mamy jakieś wybory? Maciej Czujko pisze o ciszy wyborczej w środku kampanii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/57/142137_s.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/napieralski;zrobil;to;co;we;francji;jest;zakazane,50,0,902194.html) Napieralski zrobił to, co we Francji jest zakazane Politolog mówi, że wykorzystywanie dzieci do kampanii jest u nas normą.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/43/137003_s.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/najbogatsi;polacy;po;wyborach;moga;placic;wyzsze;podatki,99,0,902499.html) Najbogatsi Polacy po wyborach mogą płacić wyższe podatki Jarosław Kaczyński zapowiada, że jeśli PiS wygra wybory, to pieniędzy nie będzie szukać w kieszeniach najbiedniejszych.
Tagi: kampania wyborcza, PiS, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz