Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w libii
06.07.2011 18:45

NATO przyjmie delegację libijskich rebeliantów

Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen poinformował , że delegacja libijskich powstańców z Bengazi zostanie przyjęta 13 lipca przez Radę NATO w siedzibie tej organizacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(World Economic Forum/CC/Flickr)

Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen poinformował , że delegacja libijskich powstańców z Bengazi zostanie przyjęta 13 lipca przez Radę NATO w siedzibie tej organizacji.

_ - Rada NATO (skupiająca ambasadorów państw Sojuszu) odbędzie informacyjne spotkanie z Mahmudem Dżebrilem i innymi przedstawicielami Narodowej Rady Libijskiej _ - powiedział Rasmussen na konferencji prasowej w Brukseli.

Dodał, że tego dnia spotka się także osobno z Dżebrilem. Wcześniej źródła dyplomatyczne informowały o przewidywanej rozmowie Rasmussena z Dżebrilem, jednak spotkanie powstańców z przedstawicielami całego Sojuszu uznawane jest za krok w kierunku międzynarodowego uznania Narodowej Rady Libijskiej.

Dodatkowo Dżebril ma spotkać się w przyszłym tygodniu z przewodniczącym Rady Europejskiej Hermanem Van Rompuyem.

Rasmussen na konferencji powiedział także, że NATO nie ma potwierdzonych informacji, jakoby przywódca Libii Muammar Kaddafi planował oddanie władzy, o czym donosiły wczoraj rosyjskie media.

Przypomniał, że od rozpoczęcia w marcu nalotów na Libię Sojusz zniszczył już 2700 _ ważnych celów militarnych _ - w tym 600 czołgów i artylerii oraz 800 składów amunicji.

Rosyjski dziennik _ Kommiersant _ napisał, powołując się na wysoko postawione źródło w rządzie Rosji, że Kaddafi jest gotów ustąpić w zamian za gwarancje bezpieczeństwa. _ - Pułkownik wysyła sygnały, że jest gotów oddać władzę w zamian za gwarancje bezpieczeństwa. I istnieje gotowość dostarczenia mu takich gwarancji _ - cytuje gazeta wspomniane źródło.

Rosyjski dziennik podkreśla jednak, że Kadafi wysuwa jedno żądanie, które może nie zostać zaakceptowane przez opozycję. Chce mianowicie, by w wyborach, które zostaną rozpisane w razie jego odejścia, mógł startować jego syna Saif.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/43/t137515.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/beda;bombardowac;kaddafiego;az;odejdzie,188,0,812988.html) Będą bombardować Kaddafiego, aż odejdzie _ Tak długo jak w Libii będzie rządził Kadafi, NATO i jego partnerzy muszą kontynuować operację ochrony ludności cywilnej _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/146/t137106.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kaddafi;szturmuje;miasta;na;wschodzie;libii,188,0,808636.html) Kaddafi szturmuje miasta na wschodzie Libii W Misracie i Ażdabiji trwają walki uliczne. Rebelianci wycofują się do Bengazi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/118/t137078.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zbombardowali;rebeliantow;i;przepraszaja,114,0,808562.html) Zbombardowali rebeliantów i przepraszają W dwóch nalotach NATO na Libię zginęli cywile i powstańcy, przyznało dowództwo Sojuszu.
Tagi: wojna w libii, nato, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz