Notowania

wojna w libii
11.05.2011 17:49

Niemieckie MSZ chwali Sikorskiego

Resort spraw zagranicznych naszego zachodniego sąsiada był uprzedzony o dzisiejszej wizycie szefa polskiej dyplomacji w Bengazi w Libii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(jonworth-eu/CC/Flickr)

Resort spraw zagranicznych naszego zachodniego sąsiada był uprzedzony o dzisiejszej wizycie szefa polskiej dyplomacji w Bengazi w Libii. Berlin popiera wszystkie inicjatywy zmierzające do politycznego rozwiązania sytuacji w tym kraju - oświadczył rzecznik niemieckiego MSZ.

- _ Byliśmy wcześniej poinformowani o tej podróży. Popieramy wszystko, co pomaga w znalezieniu politycznego rozwiązania. Minister Guido Westerwelle i minister Radosław Sikorski przedyskutują dalsze kroki podczas ich spotkania w przyszłym tygodniu w ramach Trójkąta Weimarskiego _ - powiedział rzecznik.

Sikorski jest pierwszym szefem dyplomacji państwa zachodniego, który spotyka się na miejscu z powstańczymi władzami w Libii. W Bengazi mieści się siedziba przejściowej Narodowej Rady Libijskiej, uznawanej przez UE i znaczną cześć społeczności międzynarodowej za właściwego partnera w kontaktach politycznych w Libii.

Podróż Sikorskiego została uzgodniona z szefową unijnej dyplomacji Catherine Ashton oraz państwami NATO. Wizyta, która odbywa się w przededniu objęcia przez Polskę przewodnictwa w Unii Europejskiej - jak podkreśla resort spraw zagranicznych - jest wyrazem politycznego poparcia dla wizji przyszłości Libii zakładającej budowę nowoczesnego, demokratycznego państwa i społeczeństwa.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/96/t74592.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sikorski;w;libii;wspiera;powstancow,245,0,827381.html) Sikorski w Libii. Wspiera powstańców Polski minister spraw zagranicznych składa niezapowiedzianą wizytę w Benghazi - mieście, które jest główną siedzibą libijskich powstańców.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/165/t80037.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/sikorski;zastapi;ashton;w;relacjach;z;afryka;polnocna,136,0,823688.html) Sikorski zastąpi Ashton? W relacjach z Afryką Północną -_ Polskie doświadczenia w udanej transformacji są inspiracją dla krajów północnej Afryki i cieszę się, że to jest docenione _ - powiedział polski minister spraw zagranicznych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/169/t138921.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/libie;czeka;krwawa;i;dluga;wojna;domowa,23,0,824343.html) Libię czeka krwawa i długa wojna domowa? Stanie się tak jeśli NATO, w tym USA, nie zacznie działać bardziej zdecydowanie - pisze w piątek _ New York Times _.
Tagi: wojna w libii, sikorski, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz