Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Uczeń wziął 23 zakładników w Wisconsin. Postrzelił się

0
Podziel się:

Ustalono tożsamość nastolatka, ale nie są znane motywy, które kierowały jego działaniem.

Uczeń wziął 23 zakładników w Wisconsin. Postrzelił się
(cliff1066/CC/Flickr)

*Uzbrojony uczeń, którzy przetrzymywał 23 zakładników w liceum w miejscowości Marinette w stanie Wisconsin, na środkowym zachodzie USA, postrzelił się i został przewieziony do szpitala - poinformowały źródła oficjalne. Wszyscy zakładnicy są wolni.*

Uzbrojony w dwa pistolety 15-latek pojmał w poniedziałek jako zakładników nauczyciela oraz 23 uczniów i zamknął się z nimi w klasie. Gdy po około pięciu godzinach policja usłyszała, że w sali oddano trzy strzały, wtargnęła do środka i wówczas sprawca się postrzelił - powiedział szef policji w Marinette, Jeff Skorik. **Wszyscy zakładnicy są cali i zdrowi. Stan sprawcy nie jest znany.

Nastolatek wszedł do klasy po zakończeniu lekcji ok. godz. 15 czasu lokalnego (godz. 21 w poniedziałek czasu polskiego) uzbrojony w broń półautomatyczną, pistolet kalibru 9 mm i dwa kastety. Amunicja znaleziona na miejscu wskazuje, że użył obu.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/200/t74952.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/belgia;strzelanina;w;sadzie;nie;zyja;dwie;osoby,180,0,628404.html) Belgia: Strzelanina w sądzie, nie żyją dwie osoby

Przed interwencją policji sprawca wypuścił pięciu uczniów, którzy przekonali go, że muszą iść do łazienki.

Jeden z nich, Zach Campbell, powiedział, że uczniowie próbowali uspokoić porywacza, rozmawiając z nim o polowaniu i wędkowaniu. Jego zdaniem, sprawca wydawał się przygnębiony. - _ Ale nie sprawiał wrażenia, że chce kogoś skrzywdzić _ - dodał.

Nastolatek odmówił negocjacji z policją, ale pozwolił porwanemu nauczycielowi porozmawiać z władzami przez telefon. Pozostałym uczniom kazał złożyć komórki na środku klasy, a swoją własną roztrzaskał, gdy zadzwoniła.

Ustalono tożsamość nastolatka, ale nie są znane motywy, które nim kierowały. Chłopak prawdopodobnie działał samodzielnie - powiedział Jeff Skorik. _ - Nie mamy powodu przypuszczać, że było więcej porywaczy _ - dodał.

wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)