Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

65 mld zł na mieszkania. Polacy zadłużyli się jeszcze bardziej

Ceny mieszkań wzrosły, ale jednocześnie popyt na nie utrzymuje się na wysokim poziomie. By kupić wymarzone mieszkanie, Polacy zaciągnęli kredytów hipotecznych już niemal tyle, co w latach 2007-2008.

Podziel się
Dodaj komentarz
(iStock.com)
Polacy zapożyczają się, by mieć własne mieszkanie

Wartość kredytów hipotecznych w 2019 roku wzrosła o ponad 15 proc - informuje "Dziennik Gazeta Prawna", przywołując zestawienie Biura Informacji Kredytowej. To wynik, który zaskoczył także analityków BIK, którzy przewidywali wzrost na poziomie 8 proc.

Rynek mieszkań się nakręca.
Nieruchomości w górę. Ponad pół miliona za mieszkanie

Wynika z tego, że Polacy, by zdobyć - choćby ciasne, ale własne - M, zadłużają się coraz bardziej. Jak podaje "DGP", liczba udzielonych kredytów niewiele ustępuje rekordowi z czasów boomu mieszkaniowego lat 2007-2008. Wówczas to ich wartość sięgnęła 66,3 mld zł.

CBŚP zatrzymało 4 osoby.
Biorąc pożyczki tracili domy czy mieszkania. CBŚP zatrzymało 4 osoby

Ubiegły rok był również pod tym względem bardzo suty. Polacy zadłużyli się na mieszkanie w łącznej kwocie ponad 65 mld zł. Przyczyną takiego wyniku był zarówno wzrost cen mieszkań, jak i wartości przeciętnych płac - tłumaczy "DGP".

Masz 10 tysięcy? Możesz zainwestować w kilka nieruchomości

Jak podkreśla dziennik, choć sytuacja jest bezpieczniejsza niż w okresie boomu (kiedy płace były niższe, a rynek napędzały kredyty frankowe), a oprocentowanie wciąż jest bardzo niskie, taka sytuacja nie musi trwać. Zwłaszcza, że kredyt hipoteczny jest zobowiązaniem często na wiele lat - przestrzega "DGP".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-01-2020

henderdramat..bierzesz 200 tys kredytu do oddania masz 400-450 tys po 25-30 latach... No ale jak ktoś nie może inaczej to nie ma wyjścia...ceny wynajmu … Czytaj całość

23-01-2020

WowaJak się skończy 500+ mieszkania będą stały za 1 zł .

23-01-2020

marianczekam na jakies tanie mieszkanko po licytacji komorniczej

Rozwiń komentarze (10)