Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
KRO
|

Afera SK Banku w Wołominie. Pojawił się wątek działacza piłkarskiego

20
Podziel się

Prokuratora oskarża Jerzego Sz. m.in. o to, że wyłudził pieniądze od SK Banku w Wołominie w łącznej kwocie ponad 130 mln złotych. Sz. jest trenerem piłkarskim oraz działaczem PZPN-u. On sam twierdzi, że był słupem.

Afera SK Banku w Wołominie. Pojawił się wątek działacza piłkarskiego
Upadek SK Banku w Wołominie. Pojawił się wątek działacza piłkarskiego (PAP, Bartłomiej Zborowski)
bDBahOol

- Jerzy Sz. został oskarżony o narażenie oraz doprowadzenie SK Banku do wyrządzenia szkody w wielkich rozmiarach, w łącznej wysokości ponad 130 mln zł - mówi "Rzeczpospolitej" Marcin Saduś, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie, która rozpracowuje wyłudzenia w SK Banku.

Sz. związany był z drużyną Dolcanu Ząbki (jej sponsorem była firma Dolcan). W Polskim Związku Piłki Nożnej jest członkiem komisji rewizyjnej. Według prokuratury brał udział w procederze wyłudzeń kredytów z SK Banku. Z tego powodu trafił na trzy miesiące do aresztu w 2017 roku - obecnie jest na wolności za poręczeniem majątkowym.

"Rz" opisuje, jak miało dochodzić do wyłudzeń. Władze banku przyznawały kredyty spółkom (nieposiadającym zdolności kredytowej) związanym ze Sławomirem D. z grupy Dolcan. Jerzy Sz., który jest właścicielem podwarszawskiej żwirowni, zdaniem śledczych miał brać kredyty na swoją firmę, jak i na spółki powiązane z grupą Dolcan.

bDBahOon
Zobacz także: Zobacz: Obostrzenia na razie zostają. Ale rząd chce szybko otworzyć szkoły

Sz. podpisał wnioski dotyczące siedmiu umów na łączną kwotę ponad 130 mln złotych. Wszystkie kredyty spłacał jednak w znikomym stopniu, a reszta trafiała do Sławomira D. - wynika z ustaleń śledczych i aktu oskarżenia, do którego dotarł dziennik.

Prokuratura uważa, że Jerzy Sz. działał w porozumieniu ze Sławomirem D. Sam Sz. nie przyznał się do zarzutów. W śledztwie twierdził, że "był słupem", działał na zasadzie "pełnego zaufania".

bDBahOot

Z jego słów wynika, że nie brał udziału w negocjacjach pożyczek - jego rola polegała na podpisywaniu umów i poręczeń kredytowych oraz jeżdżenia do banku po pieniądze.

- Do czasu wydania wyroku istnieje domniemanie niewinności. W przypadku skazania sprawa będzie zero-jedynkowa - komentuje z kolei Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN, cytowany przez "Rzeczpospolitą".

bDBahOou

SK Bank to Spółdzielczy Bank Rzemiosła i Rolnictwa. Związana z nim jest jedna z największych afer gospodarczych - w latach 2011-2014 "wyparowało" z niego co najmniej 1,6 mld złotych, na co wskazują dowody prokuratury. Ostateczna kwota strat może sięgać nawet 2,7 mld złotych. Zeszłoroczny akt oskarżenia w tej sprawie objął blisko 100 osób - podaje "Rz".

bDBahOoO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(20)
antyklerykal
2 miesiące temu
na tym polega lawendowa demokracja narodowo-katolicka , że oszukujesz i okradasz innych albo jesteś oszukiwany i okradany !!!!!......./..Fundusz Kościelny działa i ma się świetnie, a dzięki niemu pysznie mają się też księża. Ci emerytowani dostali właśnie podwyżki - wydaliśmy na nich 20 milionów złotych więcej niż w ubiegłym roku. Skąd się biorą pieniądze na emerytury? Szary Kowalski całe życie odkłada na nie lwią część swoich wynagrodzeń. Szarym Kowalskim nie jest ksiądz - większość jego świadczeń emerytalnych, bo aż 80 procent, opłaca państwo. A jako że państwo swojego nic nie ma - tyle tylko, co zbierze z podatków od obywateli - to 80 procent emerytury księdza opłacają Polacy. Jego osobisty wkład to jedynie 20 procent..................więcej w artykule /Księża dostali podwyżki. 150 milionów z Twoich podatków/
ciekawski
2 miesiące temu
Kluby futbolowe, PZPN, banki - czy to prawda, że niegdysiejsi towarzysze z bezpieki dobrze się tam urządzili?
Robert
2 miesiące temu
Sasin tam bawił?
bDBahOoP
Stan
2 miesiące temu
Nowak ok 1mln a tu 130 mln i co? To jest sprawiedliwość? Dla kogo? I jaka?
ofiara
2 miesiące temu
Afera kumpli Moravera - GetBack to jest ponad 3 miliardy i jakoś cisza.... Zmowa mediów? Żadnemu nie wierzcie!
...
Następna strona