Notowania

zatrzymanie
14.05.2019 11:02

CBA. Były dyrektor katowickiego oddziału SK Banku zatrzymany. Chodzi o wyłudzenie blisko 200 mln zł

CBA zatrzymało byłego dyrektora SK Banku oraz czterech biznesmenów na Śląsku. Akcje przeprowadzono w związku z toczącym się śledztwem, które dotyczy gigantycznych wyłudzeń - podaje RMF FM.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
CBA

Śledczy Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA) podejrzewają, że były dyrektor katowickiej placówki mógł uczestniczyć w wyłudzeniu blisko 200 milionów złotych z SK Banku. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że śląski oddział udzielił 6 kredytów dwóm bytomskim spółkom działającym w branży paliwowej oraz węglowej.

Jak podaje RMF FM, firmy te nie miały zdolności kredytowej, a dotychczasowe kredyty nie zostały spłacone. Piątka zatrzymanych trafi teraz do warszawskiej Prokuratury Regionalnej, która prowadzi śledztwo w aferze wołomińskiego banku.

Śledztwo w sprawie SK Banku CBA prowadzi od kwietnia 2016 roku. Dotyczy ono nadużycia zaufania przez władze banku, prowadzenia ksiąg rachunkowych wbrew przepisom ustawy o rachunkowości i podawania w nich nierzetelnych danych. Z wołomińskiej instytucji finansowej wyłudzono w sumie ponad 2,7 miliarda złotych.

CBA bada skup jabłek przez firmę Eskimos. "Rolnicy są dziś w spirali zadłużenia"

Ówczesne władze banku miały również zatajać prawdziwe dane i podawać nieprawdziwe informacje do Narodowego Banku Polskiego. Dotychczas w sprawie zarzuty usłyszało 115 osób, m.in. osoby sprawujące funkcje kierownicze w banku oraz pracownicy i szefowie kilkudziesięciu podmiotów gospodarczych z grupy kapitałowej działającej w branży deweloperskiej.

Źródło: RMF FM

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-05-2019

PPczy zaoczny magister Schetyna znowu donos do Brukseli napisze, że rząd PiS złodziei ściga, zamiast kraść, jak rządy PO PSL i SLD kradły, a holenderski … Czytaj całość

14-05-2019

SLD i PO to mafiaa kiedy zatrzymanie Belki z PZPR i SLD, który z NBP 500 mln zł ukradł i dał bankowi w Wołominie i który z podpalaczem Sienkiewicz z PO planował … Czytaj całość

14-05-2019

JafKiedy protest PO, Nowośmiesznej itp grupek w obronie bandytów ?

Rozwiń komentarze (12)