Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Daniel Bochen
|
aktualizacja

CBA. Były dyrektor katowickiego oddziału SK Banku zatrzymany. Chodzi o wyłudzenie blisko 200 mln zł

12
Podziel się:

CBA zatrzymało byłego dyrektora SK Banku oraz czterech biznesmenów na Śląsku. Akcje przeprowadzono w związku z toczącym się śledztwem, które dotyczy gigantycznych wyłudzeń - podaje RMF FM.

CBA
CBA (PAP)
bEKalTit

Śledczy Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA) podejrzewają, że były dyrektor katowickiej placówki mógł uczestniczyć w wyłudzeniu blisko 200 milionów złotych z SK Banku. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że śląski oddział udzielił 6 kredytów dwóm bytomskim spółkom działającym w branży paliwowej oraz węglowej.

Jak podaje RMF FM, firmy te nie miały zdolności kredytowej, a dotychczasowe kredyty nie zostały spłacone. Piątka zatrzymanych trafi teraz do warszawskiej Prokuratury Regionalnej, która prowadzi śledztwo w aferze wołomińskiego banku.

Śledztwo w sprawie SK Banku CBA prowadzi od kwietnia 2016 roku. Dotyczy ono nadużycia zaufania przez władze banku, prowadzenia ksiąg rachunkowych wbrew przepisom ustawy o rachunkowości i podawania w nich nierzetelnych danych. Z wołomińskiej instytucji finansowej wyłudzono w sumie ponad 2,7 miliarda złotych.

bEKalTiv
Zobacz także: CBA bada skup jabłek przez firmę Eskimos. "Rolnicy są dziś w spirali zadłużenia"

Ówczesne władze banku miały również zatajać prawdziwe dane i podawać nieprawdziwe informacje do Narodowego Banku Polskiego. Dotychczas w sprawie zarzuty usłyszało 115 osób, m.in. osoby sprawujące funkcje kierownicze w banku oraz pracownicy i szefowie kilkudziesięciu podmiotów gospodarczych z grupy kapitałowej działającej w branży deweloperskiej.

Źródło: RMF FM

bEKalTiW
KOMENTARZE
(12)
Malina
2 lata temu
PIS to złodzieje
Max
2 lata temu
Czy wam mózgi wyprało? Przecież on kradł już za rządów PiS. Czemu czepiacie się PO?
Pol
2 lata temu
Stąd na ulicach widać czasami samochody za 2,mln . Posiedzi taki z 5 lat , wyjdzie i śmieje się ludziom w twarz
bEKalTiX
Romero
2 lata temu
Dostaną po trzy lata, kasy się nie odzyska bo pewnie na siebie nic nie mają. Wszystko gdzieś w rodzinie ustawieni do końca życia. Wyjdą i będą żyć jak pączek w maśle, a my zapłacimy za ich pobyt w sanatorium (więzieniu). Paranoja.
Slaw
2 lata temu
Kara więzienia do momentu oddania 200mln z odsetkami.