Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Frankowicze znowu wygrali. 2 mln zł "oszczędności"

31
Podziel się

Dwoje frankowiczów wygrało przed warszawskim sądem sprawę dot. kredytu we frankach na kwotę 2,4 mln zł. Sąd orzekł "nieistnienie stosunku prawnego", co daje frankowiczom blisko 2 mln zł "oszczędności", a do tego ponad 30 tys. zł zwrotu kosztów sądowych.

Kolejny sąd staje po stronie frankowiczów. Umowa unieważniona.
Kolejny sąd staje po stronie frankowiczów. Umowa unieważniona. (PAP)
bErHFLph

Sąd Okręgowy w Warszawie uwzględnił powództwo dwojga frankowiczów i ustalił nieistnienie stosunku prawnego wynikającego z umowy kredytu hipotecznego indeksowanego do franka szwajcarskiego na kwotę 2,4 mln zł zaciągniętego w Raiffeisen Bank International - podaje "Rzeczpospolita".

Sąd przyznał im ponadto 31 tys. zł tytułem zwrotu kosztów sądowych. Wyrok jest nieprawomocny, jednak w razie uzyskania prawomocności wyroku lub utrzymania go w drugiej instancji, umowa kredytowa będzie nieważna.

Frankowicze w czerwcu 2008 roku zaciągnęli kredyt na zakup mieszkania w Warszawie na kwotę 2,4 mln zł, na okres 30 lat. W ciągu 12 lat spłacili 1,1 mln zł, ale - w chwili wytoczenia pozwu - do oddania nadal mieli ok. 3,2 mln zł.

bErHFLpj
Zobacz także: Obejrzyj: Powrót maseczek na ulicach? GIS odpowiada

Łączna korzyść w tej sprawie to ok. 1,9 mln zł, wyliczają pełnomocnicy pary - Adam Sobota i Jędrzej Jachira z Kancelarii SOBOTA.

- W mojej ocenie ta sprawa i zapadłe w niej orzeczenie pokazują, że wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE z 3 października 2019 r. ma fundamentalne znaczenie dla osób posiadających kredyt we frankach szwajcarskich - powiedział "Rzeczpospolitej" mec. Adam Sobota.

bErHFLpp

Ta sprawa wskazuje nie tylko na korzystny dla frankowiczów trend w sądach, ale też to, że niektóre sądy cywilne od dwóch-trzech tygodni dość sprawnie orzekają mimo epidemii.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErHFLpK
KOMENTARZE
(31)
Andrzej W
rok temu
Gonić oszustów. Może nauczą się szacunku dla Polaków ...
Czy tak było?
rok temu
Czy ktoś zmuszał banki do sprzedawania nieuczciwych "produktów"? Przecież to banki pisały te umowy a nie klienci. Gdyby były uczciwe to nie byłoby pozwów, orzeczenia TSUE i takich wyroków. Miejcie teraz pretensje do bankowych prawników i prezesów. Dlaczego klient ma płacić za ich błędy? Jak bankowcy dali ciała to niech teraz płacą ze swoich milionowych wynagrodzeń i premii.
rero
rok temu
"Łączna korzyść w tej sprawie to ok. 1,9 mln zł" pracownicy US już się pewnie spocili na myśl o podatku od tej kwoty...
bErHFLpL
OBYWATEL RP
rok temu
Nikt przecierz nie wcikal i tego kredytu zaden agent bankowy nie celowal do nich z broni gdy podpisywali umowy . A co z reszta zadłurzonych w innych waluach i zlotowkach żad zapomnial no tak inny sort tych gorszychbludzin
Olek
rok temu
Pokażcie ich twarze ha ha ha. Ciekawe po co dwóch mężczyzn kupuje tak drogie mieszkanie. Jaką to "praca" tyle taka niby "para" zarobiła?
...
Następna strona