Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Frankowicze znowu wygrali. 2 mln zł "oszczędności"

Dwoje frankowiczów wygrało przed warszawskim sądem sprawę dot. kredytu we frankach na kwotę 2,4 mln zł. Sąd orzekł "nieistnienie stosunku prawnego", co daje frankowiczom blisko 2 mln zł "oszczędności", a do tego ponad 30 tys. zł zwrotu kosztów sądowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Kolejny sąd staje po stronie frankowiczów. Umowa unieważniona.

Sąd Okręgowy w Warszawie uwzględnił powództwo dwojga frankowiczów i ustalił nieistnienie stosunku prawnego wynikającego z umowy kredytu hipotecznego indeksowanego do franka szwajcarskiego na kwotę 2,4 mln zł zaciągniętego w Raiffeisen Bank International - podaje "Rzeczpospolita".

Sąd przyznał im ponadto 31 tys. zł tytułem zwrotu kosztów sądowych. Wyrok jest nieprawomocny, jednak w razie uzyskania prawomocności wyroku lub utrzymania go w drugiej instancji, umowa kredytowa będzie nieważna.

Frankowicze w czerwcu 2008 roku zaciągnęli kredyt na zakup mieszkania w Warszawie na kwotę 2,4 mln zł, na okres 30 lat. W ciągu 12 lat spłacili 1,1 mln zł, ale - w chwili wytoczenia pozwu - do oddania nadal mieli ok. 3,2 mln zł.

Obejrzyj: Powrót maseczek na ulicach? GIS odpowiada

Łączna korzyść w tej sprawie to ok. 1,9 mln zł, wyliczają pełnomocnicy pary - Adam Sobota i Jędrzej Jachira z Kancelarii SOBOTA.

- W mojej ocenie ta sprawa i zapadłe w niej orzeczenie pokazują, że wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE z 3 października 2019 r. ma fundamentalne znaczenie dla osób posiadających kredyt we frankach szwajcarskich - powiedział "Rzeczpospolitej" mec. Adam Sobota.

Ta sprawa wskazuje nie tylko na korzystny dla frankowiczów trend w sądach, ale też to, że niektóre sądy cywilne od dwóch-trzech tygodni dość sprawnie orzekają mimo epidemii.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: frankowicze, banki, sąd, wyrok, orzeczenie, kredyt, umowa, prawo, kredyty frankowe, kredytobiorca, pożyczkodawcy, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-06-2020

KrisMoże sądy polskie wszystkim kredytobiorca umoza długi nie tylko cwaniakom frankowiwiczom.

10-06-2020

abcbrak rozwiązania systemowego powoduje, że opłaca się isć do sadu jedynie w tak duzych sprawach i mając extra 30 000 zł w razie porażki na koszta … Czytaj całość

10-06-2020

AroBiedacy, własny kąt za 2,4 mln złotych w 2008r był im potrzebny a złodziejski bank wmawiał im że nie stać ich na kredyt w złotych.

Rozwiń komentarze (31)