Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. MBL
|
aktualizacja

Ledwo ogłoszono decyzję o przejęciu Idea Banku. Dwóch wiceprezesów odchodzi z banku Pekao

420
Podziel się:

Dwa wiceprezesi Tomasz Styczyński i Grzegorz Olszewski odchodzą z banku Pekao. Powód to "odmienne wizje rozwoju banku".

Ledwo ogłoszono decyzję o przejęciu Idea Banku. Dwóch wiceprezesów odchodzi z banku Pekao
bank pekao bankomat (money.pl, Rafał Parczewski)

Roszady w banku Pekao. Rezygnację złożyło dwóch wiceprezesów - Tomasz Styczyński i Grzegorz Olszewski. Jak czytamy w komunikacie spółki, decyzje zostały pojęte w związku z "odmienną wizją rozwoju banku".

Styczyński zajmował się w banku transformacją Pionu Bankowości Korporacyjnej, Rynków i Bankowości Inwestycyjnej. Olszewski zarządzał Obszarem Technologii i Usług Korporacyjnych.

Przypomnijmy, w czwartek 31 stycznia podano informację, że w ramach przymusowej restrukturyzacji oraz na mocy decyzji administracyjnej bank Pekao przejmie Idea Bank. Według doniesień medialnych, decyzja o przejęciu instytucji nie zapadła jednogłośnie.

P.o. prezes Pekao Leszek Skiba podczas czwartkowej konferencji prasowej przekonywał, że jego instytucja zdecydowała się na przejęcie Idea Banku, bo ma to "ekonomiczny sens". Jednocześnie podczas konferencji przyznano, że państwowy bank nie zna w pełni sytuacji przejmowanej instytucji. - My jako bank, który zdecydował się na przejęcie Idea Banku, nie mieliśmy okazji poznać w 100 proc. sytuacji Idea Banku (...). W przypadku, kiedy będą jakieś nieoczekiwane straty czy to na portfelu kredytowym, czy ze względu na przeszłą działalność Idea Banku, wówczas ewentualne straty z tego tytułu, których nie założyliśmy w ocenie tej transakcji, zostaną pokryte - powiedzieli przedstawiciele banku.

Skiba podkreślał, że decyzja o przejęciu Idea Banku "broni się". - Wierzymy w legalność tej decyzji - oświadczył.

Leszek Czarnecki już zapowiedział, że sprawę przejęcia jego banku skieruje do sądu. - Decyzja o praktycznej nacjonalizacji Idea Banku jest jawnym pogwałceniem prawa. Odbywa się ona w sytuacji, gdy Idea Bank zaczął osiągać pozytywne efekty restrukturyzacji - napisał w oświadczeniu.

Zobacz także: Rok 2021 rokiem podatków. "Budżet szuka pieniędzy, cokolwiek by pan premier nie mówił"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(420)
B52
3 lata temu
"... My jako bank, który zdecydował się na przejęcie Idea Banku, nie mieliśmy okazji poznać w 100 proc. sytuacji Idea Banku (...). W przypadku, kiedy będą jakieś nieoczekiwane straty czy to na portfelu kredytowym, czy ze względu na przeszłą działalność Idea Banku, wówczas ewentualne straty z tego tytułu, których nie założyliśmy w ocenie tej transakcji, zostaną pokryte - powiedzieli przedstawiciele banku.....". - Ciekawe pojmowanie biznesu.
nnn
3 lata temu
pokryte z czyich pieniędzy i kto to zrobi ? Raczej od podatników wezmą.
Ada
3 lata temu
To początek, niedługo każdy Kowalski który ma umowę zlecenie zabuli min. 400 zł na rzecz państwa, aby wyrównać straty
logik
3 lata temu
Reguła jest taka,thebile pchaja sie na afisz i to się tu też sprawdza.Mądry nie musi się reklamować,a więc bez odbioru.
kamikadze
3 lata temu
przejecie owego banku jest niczym innym niz dofinansowanie owego banku ze srodkow publicznych !! przekret w bialych rekawiczkach!! i w obliczu prawa!!
...
Następna strona