Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pekao będzie zwalniał. Bank podpisał porozumienie ze związkami zawodowymi

Szykują się zwolnienia grupowe w Banku Pekao S.A. Do końca października z firmy ma odejść maksymalnie 900 osób, a 620 pracowników ma mieć zmienione warunki zatrudnienia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Bank Pekao będzie zwalniał. (Fot: Wojtek Laski/East News)

"Strony porozumienia uzgodniły m. in. kryteria doboru pracowników, których umowy o pracę zostaną rozwiązane oraz których warunki zatrudnienia zostaną zmienione w ramach zwolnień grupowych, warunki odpraw i dodatkowych świadczeń oraz zakres programu pomocy zwalnianym pracownikom" - czytamy w komunikacie banku.

Zwolnienia startują już w piątek 26 kwietnia. Bank szacuje, że cały proces restrukturyzacji będzie go kosztował 70-90 mln zł.

Obejrzyj też: Polacy pokochali bankowość mobilną. Znikają tradycyjne banki

Bank Pekao to obecnie trzeci największy pod względem aktywów bank w Polsce. Przed nim są tylko PKO BP i Santander.

Już w zeszłym roku bank zmniejszył sieć placówek z 1034 do 1001 i zatrudnienie z 17,3 tys. do 16,7 tys. osób. Program dobrowolnych odejść kosztował go 50 mln zł. Bank w 2018 roku osiągnął 2,29 mld zł zysku netto, to o 11 proc. więcej niż rok wcześniej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: bank pekao, zwolnienia grupowe, banki, praca, wiadomość, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-04-2019

LOEELMorawiecki - wielki bankowiec, barwo LOL...I parę lat nie minęło, jak przyleliście ten bank, a już ledwo co pryka!!!! Na 90-lecie banku - 900 … Czytaj całość

25-04-2019

lolte wszystkie wasze zyski - wyssane z palca!!!!

25-04-2019

hankanajgorszy bank!!! najgorszy system bankowy!!!! braki bankomatów!!!! bankomaty wypłacają tylko od 100 zł!!!! bankomaty ciągłe popsute!!! kolejki!!! … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (9)