Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sprzedaż mBanku. Nowy inwestor z Ameryki na horyzoncie

12
Podziel się:

Według doniesień medialnych przejęciem mBanku interesuje się Apollo Global Management. Fundusz inwestycyjny z Nowego Jorku pojawił się już w innych państwach naszego regionu.

mBank jednak nie trafi do polskich banków.
mBank jednak nie trafi do polskich banków. (Shutterstock.com)
bETmbdhN

Według nieoficjalnych informacji Reutersa, na które powołuje się "Puls Biznesu", do rywalizacji o aktywa Commerzbanku w Polsce dołącza Apollo Global Management. To amerykański fundusz inwestycyjny, specjalizujący się w inwestycjach w sektorze bankowym.

Apollo Global Management przejęciem mBanku zwiększyłby swoją aktywność w naszym regionie. Jak podaje "PB", latem br. zwyciężył z węgierskim OTP licytację na bank Abanka - trzeci największy państwowy bank Słowenii.

W 2015 roku w tym samym kraju nabyli (wspólnie z EBOR) Nova KBM - drugą pod względem wielkości instytucję finansową. W 2017 roku natomiast odkupili Oldenburgische Landesbank z grupy Allianz.

bETmbdhP
Zobacz także: Zobacz też: Polska prześcignie Niemcy? "Rośniemy szybciej, bo jesteśmy biedniejsi. Eldorado się skończy"

Potwierdzałoby to doniesienia sprzed roku, według których fundusz z Nowego Jorku, wraz z dwoma partnerami, chciałby wykupić cztery niemieckie banki z problemami finansowymi. "American Banker", na którego informacje powołuje się "PB", wskazuje, że Apollo skupuje aktywa GE Capital - swego czasu prężnie działającego wehikułu finansowego z portfelem 0,5 bln USD kredytów, należącego do grupy General Electric.

Według doniesień "AB", Apollo chce odtworzyć działalność GE i utworzyć globalną platformę finansową, unikając jednocześnie błędów popełnionych przez spółkę, na której się wzoruje.

bETmbdhV

Apollo Global Management to fundusz o źródłach finansowych zapewnionych przez inwestorów, pracowników oraz Athena Holding. Jest ubezpieczycielem z aktywami rzędu 125 mld dolarów. Sam fundusz natomiast rozporządza portfelem kredytowym o wartości 193 mld dolarów.

Wcześniej głośno było o zainteresowaniu aktywami mBanku polskich instytucji finansowych, takich jak PKO BP - jednak prezes Zbigniew Jagiełło wskazuje na duży stopień skomplikowania tej inwestycji. Oprócz nich, zainteresowanie przejęciem banku wyraża również Pekao, a także francuski Credit Agricole oraz niefunkcjonujący jeszcze na polskim rynku Erste Bank.

bETmbdhW

.Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bETmbdiq
KOMENTARZE
(12)
Passeratti mo...
2 lata temu
Polin sp. Zoo w stanie upadłości. Nie chcieli robić za miskę ryżu to będą tyrać za macę.
Michu
2 lata temu
Apollo Global Management została założona przez syna żydowskiego imigranta z Polski i pana Harrisa, któremu proponowano sranowisko doradcy Trumpa. Harris pożyczył doradcy Trumpa 178 mln dolarów. Jeśli PKO oraz PeKao wycofają się z kupna mbanku, będzie oczywiste, że PiS chce odsać Żydom mbank w ramach wasalnej polityki wobec USA i Izraela. Ja w tych okolicznościach zamknę tam rachunek. https://en.m.wikipedia.org/wiki/Joshua_Harris_(businessman)
Krzycho
2 lata temu
Moze by Owsiak kupił?
bETmbdir
Michu
2 lata temu
Jak go kupią żydzi, przenoszę konto.
prawda
2 lata temu
jak kupi go jakiś państwowy moloch natychmiast zamykam tam rachunek