Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

mBank na sprzedaż. Prezes Pekao przyznaje, że analizuje możliwość przejęcia

W Pekao trwają analizy opłacalności potencjalnego przejęcia mBanku - poinformował prezes Michał Krupiński. To kolejna duża instytucja, która z zainteresowaniem przygląda się mBankowi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Prezes Michał Krupiński nie wyklucza przejęcia mBanku przez Pekao. (Fot: Krzysztof Olszewski/WP)

- Projekt wyjścia Commerzbanku z Polski jest na wstępnym etapie. Zleciliśmy analizy. Na ich podstawie będziemy podejmowali decyzje, ale na razie jest za wcześnie, aby o tym mówić - wskazuje prezes Pekao Michał Krupiński pytany o możliwość przejęcia mBanku.

Podkreśla jednocześnie, że Pekao skupia się raczej na "rozwoju organicznym", co sugeruje, że zamiast przejmować konkurencyjne banki będzie starać się rozwijać poprzez większą sprzedaż kredytów itp.

Myśl o przejęciu mBanku jest kusząca dla wszystkich największych graczy na polskim rynku. Instytucja kontrolowana do tej pory przez niemiecki kapitał należy do ścisłej czołówki banków w Polsce. Najnowsze wyniki pokazują, że w trzecim kwartale tego roku miał 354 mln zł zysku netto i aktywa o wartości prawie 159 mld zł.

Polskie banki łączą siły

Nie ma też pewności, że dojdzie do repolonizacji. mBank może przejść z niemiecki do austriackich rąk. Erste Group oficjalnie wyraziło zainteresowanie przejęciem. Austriacy stawiają jednak warunek - przejmą mBank, ale bez portfela kredytów frankowych.

Pod koniec września Commerzbank AG, posiadający około 70 proc. akcji mBanku, opublikował nową strategię biznesową "Commerzbank 5.0", zakładającą m.in. sprzedaż akcji polskiej spółki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: pekao, michał krupiński, mbank, przejęcie, banki, wiadomości, wiadomości, wiadomości, fuzja
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-11-2019

PJNJeżeli o ten bank nie powalczy żadem duży, europejski bank a miałko przejmie go ta państwowa mafia, to znaczy że zachód z nas zrezygnował i nie widzi … Czytaj całość

06-11-2019

Fishjeżeli pko przejmie Mbank ,Zmieniam bank...nie pozwolę by,moimi pieniędzmi zarządzali ludzie ,powiązani z chorym pisem....

06-11-2019

SvietaPEKAO SA to operacyjnie najgorszy bank w PL. Fatalny system informatyczny. w mBank maja chyba najlepszy w Polsce , jesli w ogole nie w Europie. … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (7)