Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|
aktualizacja

Wakacje kredytowe. Pietraszkiewicz: Korzystajmy, ale racjonalnie i fair

Czy obserwuje pan, że część klientów chce wykorzystać sytuację i zwraca się o wakacje kredytowe, choć ich dochody w czasach koronawirusa nie spadły? - zapytaliśmy Krzysztofa Pietraszkiewicza, prezesa Związku Banków Polskich. - Zdarzają się takie przypadki - potwierdza Pietraszkiewicz w programie "Money. To się liczy". Zaznacza jednak, że wakacje kredytowe skierowane są dla tych, którzy naprawdę mają kłopoty. - To rozwiązanie, które będzie trwało przez kilka najbliższych miesięcy. Pozwala ono przesunąć płatności do trzech miesięcy każdemu, kto został dotknięty już albo dopiero zostanie dotknięty skutkami epidemii - tłumaczy. - Korzystamy z tego rozwiązania racjonalnie i fair - apeluje.

banki
kredyty
212
Podziel się:
KOMENTARZE
(212)
Krycha
4 lata temu
Ja i mój mąż jesteśmy programistami. Każde z nas zarabia około 8k netto. 2 lata odkładaliśmy i żyliśmy za najniższą krajową, a teraz kupiliśmy małe mieszkanie bez kredytu. Mamy po 27 lat. Można i tak :)
ja
4 lata temu
Przy dużej inflacji utrzymują stopy procentowe na niskim poziomie. Oszczędnści sa coraz mniej warte. Zniechęcają do oszczędzania a za to hodują dłużników, którzy biorą kredyty mieszkaniowe na potęgę. Potem stopy podniosą i wszytko im zabiorą. Gdy nie mamy pieniędzy na coś, tzn. że nas nie stać. Problemem nie jest pożyczka, lichwiarze czy windykatorzy i komornicy, tylko brak dochodów pożyczkobiorcy i nadmierne wydatki. Nie rozwiąże tego problemu kolejny dług. To także oznacza, że nie umieliśmy oszczędzać. Więc jak po wzięciu kredytu będzie? Nagle nauczymy się oszczędzać? Branie kredytów przez ludzi ze złymi nawykami prowadzi ich potem do problemów. Przeczytajcie sobie ksiażke pt. Emery tura nie jest Ci potzerbna. Jest o zarządzaniu pieniędzmi, Żeby ludzie nauczyli się zarządzać ograniczonymi zasobami (pieniędzmi), skutecznego oszczędzania i inwestowania, by zbudować majątek a nawet finansową wolność.
xcgf
4 lata temu
płacić trzeba pożyczać nie ?
hipokryzja
4 lata temu
"Korzystamy z tego rozwiązania racjonalnie i fair" - kazdy chce byc tak fair jak kredyty frankowe. Po 12 latach splaty mam 125% zaciagnietego kredytu do splaty, a slyszy sie o dalszym obnizaniu stop procentowych co tylko wplynie na obnizenie wartosci zlotego do innych walut!!!
tiaaa
4 lata temu
A banki z klientami to niby grają fair? Zapytajcie frankowiczów to wam powiedzą.
...
Następna strona