Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Wakacje kredytowe. Prawie 600 tys. wniosków o ulżenie kredytobiorcom

6
Podziel się

543 tysięcy klientów indywidualnych i blisko 45 tys. przedsiębiorców złożyło wnioski o odroczenie rat kredytowych. 2617 klientów nie było zadowolonych z procedury odraczania rat i złożyło skargi.

Banki proszą, by klienci wszystkie sprawy realizowali przez internet
Banki proszą, by klienci wszystkie sprawy realizowali przez internet (East News, Wojciech Strozyk/REPORTER)
bDzBVHIl

- Według stanu na 3 kwietnia 2020 r. i danych zebranych z ponad 90 proc. banków liczba wniosków o odroczenie spłat rat kredytowych wyniosła 543 tys. 446. Liczba wniosków złożonych przez przedsiębiorców to 44 tys. 532 – powiedział w rozmowie z PAP Przemysław Barbrich, rzecznik prasowy Związku Banków Polskich.

Z kolei prezes ZBP Krzysztof Pietraszkiewicz wyjaśnił, że "w większości będą to raty kapitałowo-odsetkowe, w niektórych będą to raty kapitałowe, oczywiście będą się różniły okresem przesunięcia spłaty: od trzech do sześciu miesięcy".

bDzBVHIn

"Wakacje kredytowe" proponowane przez poszczególne banki mogą się od siebie różnić. Klient powinien zapoznać się z warunkami i zdecydować, czy jest to w jego sytuacji najbardziej korzystna możliwość. Wniosek składamy online.

Zobacz także: Obejrzyj: Kiedy firmy zaczną działać? Pomysł na luzowanie przepisów dla biznesu to kwestia tygodni
bDzBVHIt

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

bDzBVHIO
KOMENTARZE
(6)
raf
10 miesięcy temu
jak sie to skonczy Chnom bedzie trzeba wystawic rachunek
fdsfsd
10 miesięcy temu
jak zwykle banki kombinuja powinno to byc ustawowo okreslone - kazdy bank stosuje takie same kroki i jak ktos zlozy to przesuwaja wszystko bez dodatkowych "sztuczek"
jan44
10 miesięcy temu
ktoś rozumie ludzi którzy kupują na ali expres ?! czas trudny tylko od naszych producentów albo od sąsiadów którzy mają u nas fabryki nic z zachodu tylko PL
bDzBVHIP
Luk
10 miesięcy temu
Skończy się 10 jak wszyscy pokażą środkowy palec dla dudy
Krisol
10 miesięcy temu
To co mówią a jak jest faktycznie to dwa różne światy.zlozylem wnioski do mBank i dawny Raiffeisen i odsetki płatne normalnie a kapitał podwójnie w wakacje...taka pomoc...śmiech na sali jaja sobie z nas robia