Notowania

banki
08.12.2008 07:16

Banki dopłacają do lokat

Bankowcy przyznają, że oferując wysokie oprocentowanie depozytów muszą do nich dopłacać.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Obecnie oprocentowanie lokat w niektórych bankach wynosi już 9-10 procent w skali rocznej. Jednocześnie banki ograniczają udzielanie kredytów.

_ - Oferując takie oprocentowanie dopłacamy do interesu _ - przyznają dziennikowi bankowcy. Wielu mówi, że nie ma wyjścia. Po dwóch latach polowań na kredytobiorców, w większości banków portfel kredytów jest tak gruby, jak portfel lokat, albo grubszy. Dlatego żaden bank nie może sobie pozwolić na odpływ pieniędzy z lokat. Pogorszyłoby to tak zwany współczynnik wypłacalności, który określa wiarygodność banku - pisze _ Gazeta Wyborcza _.
_ - Dopłacamy do lokat bo uważamy, że nasza stabilność finansowa jest ważniejsza od osiąganych na bieżąco zysków _ - przyznaje w rozmowie z dziennikiem członek zarządu średniej wielkości banku. Dodaje, że w erze kryzysu finansowego oszczędności klientów są jedynym pewnym źródłem dopływu pieniędzy do skarbca.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Banki walczą o gotówkę. Lokaty kuszą procentami ]( http://www.money.pl/banki/raporty/artykul/banki;walcza;o;gotowke;lokaty;kusza;procentami,249,0,383481.html )
* [ Ofensywa banków trwa. 40 proc. więcej na reklamę ]( http://www.money.pl/banki/raporty/artykul/ofensywa;bankow;trwa;40;proc;wiecej;na;reklame,155,0,383899.html )
* [ Konto oszczędnościowe - zysk prawie jak z lokaty ]( http://www.money.pl/banki/raporty/artykul/konto;oszczednosciowe;-;zysk;prawie;jak;z;lokaty,59,0,379451.html )
* [ Oszczędza blisko połowa z nas ]( http://www.money.pl/banki/raporty/artykul/oszczedza;blisko;polowa;z;nas,207,0,367823.html )
* [ Aktualne tabele na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/tabele/ )
Tagi: banki, lokaty, oprocentowanie, depozyt, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz