Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bgk
18.05.2012 13:53

BGK lokował na rynku międzybankowym ponad 10 mld zł

To średnia kwota nadwyżkowych środków budżetowych ulokowanych przez bank w 2011 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz

Średnia w 2011 roku kwota nadwyżkowych środków budżetowych lokowanych na rynku międzybankowym za pośrednictwem Banku Gospodarstwa Krajowego wyniosła 10 mld 308 mln zł - wynika z raportu NBP.

_ W 2011 r. podobnie, jak w roku ubiegłym, część nadwyżkowych środków budżetu państwa lokowana była na rynku międzybankowym za pośrednictwem Banku Gospodarstwa Krajowego, na kwotę średnio w roku 10.308 mln zł. Tego rodzaju transakcje zabezpieczane były zarówno bonami skarbowymi, jak i obligacjami skarbowymi. Dodatkowo, w 2011 r. MF kontynuowało lokowanie wolnych środków na międzybankowym rynku niezabezpieczonych lokat terminowych. MF miało dodatkowo możliwość lokowania za pośrednictwem Banku Gospodarstwa Krajowego nadwyżkowych środków jako depozyt na koniec dnia w NBP (w okresach: od stycznia do maja oraz od września do grudnia 2011 r.) _ - napisano w raporcie.

_ Ministerstwo Finansów najwięcej środków przekazywało do sektora bankowego w okresie od czerwca do listopada 2011 r. średnio w miesiącu blisko 15 mld zł. Należy zaznaczyć, iż w 2011 r. średni poziom lokat MF w bankach komercyjnych był wyższy o 4.176 mln zł (tj. ok. 68 proc.) w stosunku do roku poprzedniego _ - dodano.

Z danych przytoczonych przez bank centralny wynika również, że w okresie od stycznia do maja inne ministerstwa korzystały z możliwości lokowania swoich nadwyżkowych środków w NBP.

_ Lokaty tych jednostek w 2011 r. ukształtowały się na poziomie niższym w stosunku do roku ubiegłego i wyniosły średnio w roku 32 mln zł, co oznacza spadek o 66 mln zł w stosunku do roku poprzedniego _ - napisano.

Czytaj więcej w Money.pl
Złoty traci. NBP jest gotowy do działania _ - Jesteśmy przygotowani, aby łagodzić skutki kryzysu _ - zapowiadają przedstawiciele banku centralnego. Ujawniają, że...
Marek Belka. Ekonomista z politycznym zacięciem Zasłynął wprowadzeniem podatku Belki. Był premierem IV kadencji sejmu. A teraz zasiada na fotelu prezesa Narodowego Banku Polskiego. Zobacz w jakich okolicznościach osiągnął taką pozycje.
Chcesz kredyt? Tak banki przykręciły śrubę Od początku roku znacznie spadła liczba przyznawanych kredytów. Wiemy już jak bardzo.
Tagi: bgk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, banki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz