Notowania

podatek bankowy
08.09.2010 07:24

Polacy nie chcą opodatkowania banków

Rządowy pomysł podoba się tylko co czwartemu ankietowanemu. 57 proc. jest przeciw.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

*57 procent uczestników sondażu sprzeciwia się nowemu podatkowi, który ma być nałożony na banki. Według badania, podatek podoba się co czwartemu ankietowanemu.18 procent nie miało zdania. *

Najwięcej zwolenników podatek ma wśród najmłodszych - pisze _ Puls Biznesu _, który przeprowadził sondaż. W grupie wiekowej 15-24 lata poparcie dla podchwyconego przez premiera pomysłu Prawa i Sprawiedliwości wynosi 32 procent. Jednocześnie aż 76 procent ankietowanych nie ma wątpliwości, że koszty nowego podatku ostatecznie banki przeniosą na klientów.

Zdaniem socjologa Pawła Kozłowskiego, wyniki wskazują, że rząd może być spokojny o odbiór społeczny nowej daniny. Profesor Kozłowski podkreśla, że 25 procent popierających podatek to duża grupa, a w połączeniu z prawie 20 procentami niezdecydowanych, ponad 40 procent społeczeństwa nie sprzeciwi się nowemu obciążeniu.

Donald Tusk zapowiedział, że w sprawie podatku bankowego należy spodziewać się bardzo powściągliwych propozycji, dających pewną korzyść z punktu widzenia publicznego, ale do przeżycia dla banków.- _ Będziemy proponowali rozwiązanie bezpieczne dla klientów banków, niezbyt dokuczliwe dla banków i przynoszące pewną korzyść z punktu widzenia budżetu państwa _ - powiedział premier.

Zaznaczył jednak, że te korzyści nie będą bardzo znaczące. Dodał, że nie ma się co łudzić, że przyniesie to budżetowi _ wielomiliardowe przypływy gotówki _.

Tagi: podatek bankowy, banki, podatek, rząd, tusk, sondaż, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz