Notowania

Światowi przywódcy pod śniegiem. Davos zagrożone lawinami

Przywódcy kilkudziesięciu państw świata oraz szefowie globalnych koncernów zostali pokonani przez pogodę. Gigantyczne opady śniegu w szwajcarskim Davos zmuszają ich do korzystania z transportu publicznego oraz praktycznie uniemożliwiają latanie śmigłowcami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Zhang yuanyuan - Imaginechina)
Doskonałe wieści dla narciarzy, fatalne dla Trumpa - gigantyczne opady śniegu w Davos

"W ciągu ostatnich 6 dni w Davos spadło 159 centymetrów śniegu" – poinformował Szwajcarski Instytut Badań nad Śniegiem i Lawinami po czym przypomniał, że są to największe opady w tym rejonie od 20 lat. Z tego względu w mieście i okolicach ogłoszono najwyższy - piaty - stopień zagrożenia lawinami. Władze miasta zdecydowały także o ewakuacji części mieszkańców, a grupę około 1000 osób poproszono o zabezpieczenie domów na wypadek zejścia lawiny.

*Tak jedzie się do Davos. Drogi zasypane, trzeba wybrać pociąg *

W tym samym czasie, gdy Davos zmaga się z zimą, do miasta ściągają delegacje z całego globu, by wziąć udział w dorocznym Światowym Forum Ekonomicznym. Szefowie wielkich korporacji oraz prezydenci, premierzy i ministrowie ze względu na nadmiar śniegu oraz brak soli na ulicach (jej stosowanie jest zakazane ze względu na negatywny wpływ jaki wywiera na środowisko – red.) są często zmuszani do porzucania wygodnych limuzyn i przesiadania się do zatłoczonych pociągów, które kursują z przerwami.

Z problemem będzie musiał zmierzyć się także prezydent USA Donald Trump. Najprawdopodobniej nie będzie mógł wykorzystać floty dużych śmigłowców, jak miał to w zwyczaju, ponieważ ich silniki gwałtownie zwiększają ryzyko lawinowe. Prawdopodobnie nie mogą mu także pozytywne prognozy pogody, na które z nadzieją patrzą organizatorzy. Wynika z nich, że od czwartku opady osłabną, co powinno usprawnić transport drogowy do kurortu.

Jak donosi "The Guardian" delegaci, którzy dotarli już do Davos, decydują się na spacery niż korzystanie z autobusów, ponieważ drogi wciąż "przypominają lodowiska". Polskę podczas forum będą reprezentować Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki.

Tagi: światowe forum ekonomiczne, davos, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, davos 2018, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-01-2018

BacaMoże zasypie ich lawina na wieki a świat odtworzy sie z nowych madrych ludzi i będzie egzystował a pokoju i spokaju.

23-01-2018

...Czemu mi ich nie żal:)

23-01-2018

ffffniech ich wszystkich zasypie żadna strata

Rozwiń komentarze (15)