Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Morawiecki odpowiada na zarzuty ws. uchodźców. "Polska była najbardziej hojnym państwem"

98
Podziel się

Trwa tournée Mateusza Morawieckiego po zachodnich mediach. W rozmowie z CNN przekonywał, że Polska jest największym płatnikiem na rzecz Inicjatywy Wzmocnienia Gospodarczego – programu, który kierowany jest do państw dotkniętych kryzysem migracyjnym.

Zagraniczne media przepytują Mateusza Morawieckiego w Davos
Zagraniczne media przepytują Mateusza Morawieckiego w Davos (East News)
bDATNXRx

Trwa tournée Mateusza Morawieckiego po zachodnich mediach. W rozmowie z CNN przypominał, że Polska jest największym płatnikiem na rzecz Inicjatywy Wzmocnienia Gospodarczego - programu, który kierowany jest do państw dotkniętych kryzysem migracyjnym.

- To kwestia perspektywy - dziennikarka stacji CNN właśnie takie zdanie słyszała najczęściej z ust premiera Polski, gdy pytała o kwestie uchodźców i migrantów. Polityk przekonywał, że "niektórzy zdają się zapominać, że na Ukrainie toczy się wojna i spora liczba osób z Donbasu przyjeżdża do Polski". - To są ludzie bezdomni, bez środków do życia, których traktujemy jak uchodźców - mówił.

Zobacz także: Zobacz też, jak Mateusz Morawiecki podsumował forum w Davos:
bDATNXRz

Mateusz Morawiecki przypominał również, że polski rząd podjął decyzję o udzielaniu pomocy krajom dotkniętym zjawiskiem migracji i uchodźstwa "na miejscu".

- Stworzyliśmy inicjatywy i instytucje, by pomagać w Syrii czy Libii. Chcemy być tam, gdzie te problemy powstały (...) Nie zapominajmy, że Polska była najbardziej hojnym państwem, gdy powstała Inicjatywa Wzmocnienia Gospodarczego zarządzana przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju - mówił.

W 2017 r. z budżetu państwa na rachunek inicjatywy, która ma wspierać obszary dotknięte kryzysem migracyjnym wpłaciła 50 mln euro. Dla porównania Włochy przekazały 45 mln euro, a Luksemburg 400 tys. euro.

bDATNXRF

O polityce wobec uchodźców premier mówił także w wywiadzie dla money.pl. Szef rządu podczas wizyty w Davos postanowił także zawalczyć o wizerunek Polski w zachodnich mediach. Poza amerykańskim CNN zgodził się także na rozmowy m.in. z Bloombergiem, niemieckim "Die Welt" i brytyjskim BBC.

Szefowi polskiego rządu na Światowym Forum Ekonomicznym towarzyszą dziennikarze money.pl. Wszystkie nasze materiały poświęcone spotkaniu najważniejszych polityków i biznesmenów świata można znaleźć w jednym miejscu.

Zobacz wywiad premiera Morawieckiego dla CNN:

bDATNXRG
bDATNXSa
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(98)
llllll
3 lata temu
ukraincy przyjeżdzają do nas pracować a nie po socjal
tt
3 lata temu
A może niech CNN opowie ilu uchodzców przyjmie USA oczywiście bez wiz
esa
3 lata temu
Ktoś napisał: ,,Ukraińcy u nas pracują, wynajmują mieszkania i za nie płacą, to nie są bezdomni i nie uchodźcy". To dlatego Polacy muszą płacić za wynajem mieszkania w Polsce przynajmniej pół średniej pensji krajowej netto albo mieszkać pod mostem? Taka polityka rządu Polakom nie może się podobać.
bDATNXSb
alina
3 lata temu
Kolejne kłamstwa, nowegopremiera zgodnie z wytycznymi prezesa, nikt w to nie wierzy!!!
Karol
3 lata temu
CNN jest bezczelny. USA rozwaliły cały świat arabski, a teraz nie płaca i nie przyjmują uchodźców z tego świata.
...
Następna strona